Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Trwa bezradność drużyny z Ujanowic

Opublikowano 11.09.2016 10:43:12 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:05 jaca
0 1735

V LIGA („OKRĘGÓWKA”, NOWY SĄCZ): Jabłonce spotkały się drużyny, które do tej pory nie zdołały zdobyć punktu. Orawa w pięciu kolejkach nie potrafiła nawet strzelić gola. Jednak wczoraj to Orawa się przełamał, a z piłkarskiego kryzysu nadal nie może wyjść drużyna z Ujanowic.

ORAWA JABŁONKA – AKS UJANOWICE 2 : 0 (1 : 0)

1:0 Stasiak 36, 2:0 Kasprzak 51.

Ujanowice: M. Gwiżdż – Firlej, S. Oleksy (58 M. Krzyżak), M. Augustyn, R. Gwiżdż (58 Orzeł), Pasionek, Kmicic, Stach (38 Przystał), R. Augustyn, D. Augustyn, R. Oleksy.

Relacja ze strony AKS-u Ujanowice:

I połowa

2' - dośrodkowanie w nasze pole karne, piłka wybita przez obrońców, strzał z woleja z 20m ponad naszą bramką

11' - dośrodkowanie z rogu na dalszy słupek, R.Gwiżdż wygrywa główkę z rywalem ale pudłuje

22' - D. Augustyn indywidualnie, oddaje płaski strzał z 18m, bramkarz odbija do boku, dochodzi do piłki Pasionek ale naciskany przez obrońcę uderza z ostrego kąta niecelnie

23' - świetne prostopadłe podanie Kmiecika, R. Augustyn znajduje się sam na sam ale piłka mu nieco odskakuje i nasz zawodnik strzela obok wychodzącego bramkarza ale także obok bramki.

Bramkarz rzuca się pod nogi próbując zablokować strzał i zderza się z naszym trenerem odnosząc kontuzje

24-31' - przez 7 min bramkarz rywali próbuje wrócić do gry, jednak nie jest w stanie i jego miejsce w bramce zajmuje zawodnik z pola

36' - dośrodkowanie na dalszy słupek, strzał głową z 7m, Gwiżdż paradą odbija piłkę na rzut rożny. To było pierwsze ostrzeżenie.

37' - 0:1 - Tomasz Stasiak

Dośrodkowanie z rzutu rożnego na 7m, nasi zawodnicy nie wiedzieć czemu w większości zeszli w stronę bliższego słupka i Stasiak kompletnie nie pilnowany uderza głową do siatki. Należy dodać że na zamknięciu było 3 zupełnie nie pilnowanych rywali.

38' - szybka reakcja naszego trenera, przechodzimy na ofensywny wariant - Mariusz Przystał zastępuje Jakuba Stacha

41' - dośrodkowanie R. Augustyna, strzał głową D. Augustyna i piłka minimalnie mija dalszy słupek. Bramkarz tylko wzrokiem odprowadził piłkę.

42' - znów dośrodkowuje R. Augustyn i tym razem nabiega Pasionek i uderza z 16m głową ale ponad bramką

45'+4 - akcja Orawy, strzał z 18m, piłka zmierza w okienko ale fantastyczną paradę odbija strzał Gwiżdż, który zdążył jeszcze wstać i złapać piłkę która nie opuściła placu gry.

45'+6 - po 6 doliczonych minutach sędzia kończy pierwszą połowę. Przegrywamy 0:1

II połowa

48' - dośrodkowanie w pole bramkowe Orawy, Przystał z Firlejem skaczą do głowy przeszkadzając sobie i strzał któregoś z nich przelatuje nad bramką

49' - 0:2 - Piotr Kasprzak

Zawodnik Orawy biegnie z piłką wszerz boiska czemu tylko przyglądają się nasi zawodnicy. Wykorzystuje ich bierność wykłada piłkę Kasparzakowi z którym nie zdążył żaden z naszych pomocników i zawodnik Orawy uderza potężnie z 20m w lewe okienko. Gwiżdż bez szans.

50' - R. Augustyn dośrodkowuje z rożnego, Kmiecik z 5m głową obok bramki

57' - podwójna zmiana: Kacper Krzyżak wchodzi za Rafała Gwiżdża na prawą obronę a Bogusław Orzeł zastępuje Sebastiana Oleksego i ma wspierać w ataku Przystała

58' - Orzeł szybko zaznacza swoją obecność - strzał z 20m ponad bramką

64' - Kmiecik wchodzi dynamicznie między obrońców i jest wycięty na linii pola karnego. Sędzia dyktuje jedenastkę. Niestety Mariusz Przystał strzela fatalnie, metr ponad bramką. Czyżby klątwa 300-nej bramki?

66' - wolny dla Orawy z 25m, ponad naszą bramką

71' - płaskie uderzenie z 25m, Gwiżdż na wszelki wypadek odbija na róg

72' - Pasionek uderza z 16m ale wprost w bramkarza, który nie ma problemów ze złapaniem piłki

73' - dośrodkowanie z wolnego, Przystał głową z 16m ponad bramką

82' - długa piłka za plecy M. Augustyna, zawodnik Orawy schodzi z piłką w pole karne mając przed sobą tylko naszego bramkarza, Gwiżdż jednak blokuje jego strzał na rzut rożny

83' - po dośrodkowaniu z roku strzał głową z 5m obok naszej bramki

87' - strzał z 17m, Gwiżdż łapie

88' - kolejne dośrodkowanie w nasze pole karne, zgranie na 16m i uderzenie wolejem ponad naszą bramką

89' - Orzeł zgrywa piłkę w polu karnym rywali do Przystał, który z 5m wali na siłę trafiając wprost w ręce bramkarza który podniósł je aby nie dostać piłką w twarz, piłka odbija się od jego pięści, trafia w poprzeczkę, w słupek i wychodzi w pole. Bramka rywali nadal zaczarowana....

91' - ostre dośrodkowanie R. Augustyna, obrońca wybija głową w polu bramkowym piłkę zmierzającą w światło bramki, jeszcze próba strzału z ostrego kąta, Orzeł zmienia tor lotu piłki ale mija ona bramkę rywali