Wtorek, 21 maja Jan, Wiktor, Tymoteusz, Kryspin, Walenty, Monika

Trudny mecz z Hutnikiem. Limanovia kończyła w 'dziesiątkę'

Opublikowano 24.04.2013 16:57:13 Zaktualizowano 04.09.2018 14:16:25 jaca
7 5841

Po fatalnym początku wiosny (odpadnięcie z Pucharu Polski z czwartoligowym KS Tymbark) i porażce u siebie z walczącą o utrzymanie w III lidze BKS Bochnia) Limanovia chciała szybko wrócić do dyspozycji jaką prezentowała w drugiej części rundy jesiennej. Dlatego w dzisiejszym spotkaniu z Hutnikiem podopiecznym Dariusza Sieklińskiego koniecznie zależało na zdobyciu komplet punktów.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – HUTNIK KRAKÓW 3:2 (2:1)

1-0 Mizia 9, 1-1 Orłowski 20, 2-1 Kulewicz 32, 3-1 Garzeł 55, 3-2 Sierakowski 58.

Sędziował Marcin Koster (Kraków). Żółte kartki: Gadzina, Zawadzki, Cebula dwie, Dziadzio, Kozieł, Pietras – Sierakowski, Świątek. Czerwona kartka: Cebula 70. Widzów 400.

Limanovia: Sotnicki – Kępa (40 Serafin), Kulewicz, Garzeł, Basta – Mizia (64 Kozieł), Pietras, Zawadzki (50 Skiba), Cygnarowicz – Dziadzio, Gadzina (56 Cebula).

Hutnik: Kusak – Witek, Bienias, Orłowski, Jagła (62 Hul) – Gamrot (80 Antoniak), Świątek, Guja, Lampart (62 Wrona) – Lubera (70 Stanek), Sierakowski.

Przebieg pierwszej połowy:

9 minuta – GOL DLA LIMANOVII!. Udany początek w wykonaniu Limanovii. Gol dla gospodarzy to przede wszystkim fatalna postawa defensywy Hutnika. Obrońcy zbyt krótko wybili piłkę, z okazji skorzystał Mizia, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Kusaka.

Niestety szybko zdobyte prowadzenie nie uskrzydliło gospodarzy. Akcje Hutnika są coraz bardziej groźne.

13 minuta – w sytuacji sam na sam z Sotnickim znalazł się Lubera. Zawodnik gości w decydującym momencie pogubił się i Hutnik stracił szansę na wyrównanie.

20 minuta – GOL DLA HUTNIKA. Z rzutu wolnego dośrodkował Guja, a Orłowski celną główką pokonał Sotnickiego.

32 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Kolejny prosty błąd defensywy gości i podopieczni Dariusza Sieklińskiego ponownie byli na prowadzeniu. Po rozegraniu rzutu wolnego pozostawiony bez opieki Kulewicz z 10 metrów wpakował piłkę pod poprzeczkę.

36 minuta – duże zamieszanie w polu karnym Limanovii. Szansę na gola zmarnował Guja. Obrońcy gospodarzy z trudem wybijają piłkę.

W pierwszej połowie Limanovia nie zachwyciła, ale potrafiła wykorzystać błędy gości i objąć prowadzenie.

Przebieg drugiej połowy:

Niestety w drugiej połowie gra toczyła się głównie w środkowej części gry. Obiecujący był pierwszy kwadrans po zmianie stron.

55 minuta – GOL DLA LIMANOVII: Po rozegraniu rzutu rożnego do piłki doszedł Garzeł i precyzyjną główką pokonał bramkarza gości.

58 minuta – GOL DLA HUTNIA. Radość gospodarzy z dwubramkowego prowadzenia trwała bardzo krótko. Sierkowski oddał precyzyjny strzał z 20 metrów i Sotnicki skapitulował.

Bardzo zaostrzyła się gra na boisku. Arbiter coraz częściej sięgał po żółte kartoniki.

70 minuta – czerwona kartka dla Cebuli. Zawodnik gospodarzy pojawił się na boisku w 56 minucie i bardzo szybko obejrzał dwie żółte i konsekwencji czerwoną kartkę. Limanovia musiała kończyć mecz w dziesiątkę.

70 – 90 minuta – mimo liczebnej przewagi Hutnik nie potrafił wypracować sytuacji, po której mógłby doprowadzić do wyrównania. Limanovia bardzo skutecznie się broniła. Arbiter przedłużył spotkanie aż o 7 minut, ale goście nie potrafili zagrozić bramce rywali.