Trafienie Kiwackiego przesądziło o zwycięstwie

Opublikowano 30.10.2011 14:19:26 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:02
3 4881

W 14 kolejce III ligi Limanovia grała z Łysicą Bodzentyn.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – ŁYSICA BODZENTYN 1-0 (1-0)

1-0 Kiwacki 29

Sędziował Marcin Koster (Kraków). Żółte kartki: Maruszewski, Kozubek, Czarnecki, Barucha. Widzów: 500.

Limanovia: Pyskaty – Wszołek, Kulewicz, Banaszkiewicz, Podstolak – Wańczyk (70 Pietrzak), Prokop, Skiba (74 Kępa), Kiwacki (78 Gadzina) – Basta (89 Miskowiec), Waksmundzki.

Łysica: Dymanowski – Ubożak, Łapot, Maruszewski (75 Markowski), Sadłowski – Kozubek,  Gryz (60 Wojtal), Hajduk, Czarnecki (80 Grzegorski) – Barucha, Michta (64 Boguszewski).

I połowa:

16 minuita - po podaniu Prokopa w znakomitej okazji znalazł się Kiwacki, ale z 10 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

20 minuta -  wrzutka Prokopa na 6 metr, ale główka Waksmundzkiego nie sprawiła bramkarzowi gości większych problemów.

29 minuta – 1-0 dla Limanovii!!! Groźną akcję przeprowadził Waksmundzki, ale  w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońców Łysicy. Odbita piłka trafiła jednak wprost pod nogi Kiwackiego. Napastnik gospodarzy minął jeszcze jednego z obrońców gości i pewnym uderzeniem z 8 metrów w długi róg wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

33 minuta – Kiwacki uderzył minimalnie obok słupka.

43 minuta – wielka szansa dla gości na wyrównanie. Barucha otrzymał podanie na 5 metr, ale odskoczyła mu piłka i obrońcy Limanovii zdołali wybić futbolówkę.

II połowa:

58 minuta – po faulu na Skibie, gospodarze wykonywali rzutu wolny z linii pola karnego. Próba kombinacyjnego rozegrania stałego fragmentu gry skończyła się niepowodzeniem.

63 minuta – okazja dla Łysicy. Wojtal z 16 metrów uderza jednak w środek bramki.

65 minuta – Kiwacki przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

73 minuta – szybka akcja Basty lewą stroną boiska, ale jego uderzenie zdołał obronić Dymanowski.

90 minuta – kilka niezłych akcji Limanovii, ale zabrakło skuteczności przy ich wykończeniu.

1.  Szreniawa Nowy Wiśnicz 14 33 10 3 1 27-3 5 2 1 16-3 5 1 0 11-0
2.  Poprad Muszyna 14 30 9 3 2 18-8 5 1 0 11-3 4 2 2 7-5
3.  Unia Tarnów 14 29 9 2 3 18-12 5 1 0 10-3 4 1 3 8-9 1 3 1 0 0 2-1
4.  Limanovia Limanowa 14 29 9 2 3 24-8 5 1 2 15-3 4 1 1 9-5 1 0 0 0 1 1-2
5.  Przebój Wolbrom 14 23 6 5 3 21-8 2 3 1 7-2 4 2 2 14-6
6.  Granat Skarżysko-Kamienna 14 21 6 3 5 13-14 2 2 3 5-9 4 1 2 8-5
7.  Juventa Starachowice 14 20 6 2 6 20-17 3 0 3 10-6 3 2 3 10-11
8.  Beskid Andrychów 14 18 4 6 4 14-13 3 3 2 9-7 1 3 2 5-6