Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Szachiści „Płomienia” w ogólnopolskich finałach „Złotej Wieży”

Opublikowano 24.05.2010 08:31:06 top
3 3261

Kraków/Limanowa. W minioną sobotę w Krakowie rozegrano Małopolski Finał Turnieju Szachowego „Złota Wieża w którym drugie miejsce zajęli zawodnicy LKS Płomień Limanowa.

Wcześniej rejonowy turniej Złotej Wieży” rozegrany został w niedzielę 11 maja w Limanowskim Domu Kultury. Umożliwił on awans trzem pierwszym zespołom rejonu nowosądecko-limanowskiego awans do finału strefy Małopolskiej. A był to zespoły: LKS Płomień Limanowa, LZS Krynica i LZS Łukowica.

W finałach Małopolskich zespół „Płomienia” reprezentowali : Marek Sukiennik, Rafał Trojanowski ,Paweł Tobiasz i Katarzyna Tobiasz .

Drużyna ta mająca trzecią od końca wartość rankingową niespodziewanie ale pewnie wywalczała drugą lokatę .Bardzo duży wkład w końcowy sukces miał Rafał Trojanowski, który zdobył 6,5 pkt. z 7 partii.

Uzyskany wynik dał im prawo do uczestnictwa w Finałach Centralnych .Organizatorem Finałów Centralnych „ Złotej Wieży” w tym roku będzie COS w Mielnie. Odbędą się one od 8 do 12 .czerwca.

Ogólnopolski Turniej „Złotej Wieży” rozgrywany jest od 1958 roku ,ale dotychczas w 52 –letniej historii tych zawodów ani raz nie zdarzyło się żadnemu zespołowi powiatu limanowskiego awansować na ten szczebel rozgrywek.