Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Sukcesy w Bydgoszczy. Mistrzostwa Świata coraz bliżej.

Opublikowano 29.04.2014 10:38:17 Zaktualizowano 04.09.2018 14:12:51 jaca
0 1810

Zakończył się międzynarodowy turniej Bydgoszcz Cup w Taekwodo. Uczestniczyło w nim 400 zawodników z czołowych klubów z Polski i Rosji. Nie zabrakło również drużyny z Mszany Dolnej.

UKS KORYO Mszana Dolna reprezentowało 13 zawodników: Izabela Majerczyk, Krystian Kornaś, Patrycja Kornaś, Mateusz Szczęsnowski, Mirosław Majerczyk, Kamil Skolarus, Ewelina Głowacz, Bartłomiej Olajossy, Maciej Klimowski, Klaudia Kujacz, Kacper Piaskowy, Dominika Maron, Bartosz Krzysztofiak.

Złote medale zdobyli juniorka Izabela Majerczyk w kategorii 46 kg, kadeci w poszczególnych kategoriach wagowych: Patrycja Kornaś 44kg , Mateusz Szczęsnowski 33kg, Kacper Piaskowy 45kg. Zwycięzcy walczą o bilet na Mistrzostwa Świata w Azerbejdżanie w Baku. Potwierdzili wysoką formę, a przed nimi teraz Mistrzostwa Polski i Międzynarodowy Turniej Austria Open w Insbrucku. Po tych turniejach będzie ogłoszony skład reprezentacji na Mistrzostwa Świata. Srebrny medal zdobyła juniorka Dominika Maron, brązowy medal kadeta Kamila Skokarusa. Piąte miejsce zajął Bartosz Krzysztofiak, Mirosław Majerczyk, Miejsca 5-7: Ewelina Głowacz, Klaudia Kujacz, Bartek Olajossy, Krystian Kornaś, Maciej Klimowski.

- Wszystkim zawodnikom gratuluję dobrego startu – podgumował trener UKS KORYO, Zbigniew Karpierz. - Nadchodzące Mistrzostwa Polski, które odbędą się 9 maja w Łodzi napawają optymizmem. Czeka nas jednak bardzo ciężka praca przez weekend majowy by skorygować błędy, które wykluczyły nas o walkę o medal w Bydgoszczy.