Niedziela, 28 kwietnia Paweł, Waleria, Ludwik, Piotr, Bogna, Witalis

Sukcesy młodych pływaków z „Limanowa-Swim”

Opublikowano 13.03.2018 12:58:39 Zaktualizowano 04.09.2018 13:51:45 pan
2 5239

W ostatnich tygodniach sukcesami kończyły się starty młodych pływaków z KS „Limanowa – Swim” na zawodach w Nowym Sączu i Myślenicach. Ich łączny dorobek jest imponujący: to w sumie 19 medali, w tym aż 7 złotych.

W niedzielę, 4 marca, odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza o Puchar Prezydenta Miasta. W zawodach uczestniczyło 312 zawodników z 33 klubów. Wśród nich znaleźli się również zawodnicy na co dzień trenujący na pływalni limanowskiej w Klubie Sportowym „Limanowa – Swim”. Podczas rywalizacji zawodnicy K.S. „Limanowa – Swim” ośmiokrotnie stawali na podium i zdobyli: 4 medale złote, 2 srebrne i 2 brązowe.
Na najwyższym podium dwukrotnie stanął 9-latek, Konrad Duchnik, w konkurencji 25 m stylem grzbietowym i 25 m stylem dowolnym. Pierwsze miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym w kategorii wiekowej 8 lat zajął również Marek Król, natomiast na 50 metrów stylem motylkowym najszybsza wśród 14-latków była Wiktoria Dzik.
Srebro w stylu klasycznym na dystansie 25 metrów w kategorii wiekowej 8 lat zdobył Marek Król, a na dystansie 50 metrów w kategorii wiekowej 12 lat zdobyła Aleksandra Węgrzyn.
Brąz wywalczyli na dystansie 50 metrów stylem klasycznym Jacek Twaróg (13 lat) a w stylu dowolnym Gabriela Aksamit (14 lat).
Natomiast w ostatnią niedzielę, 11 marca, zawodnicy KS „Limanowa – Swim” wzięli udział w XX zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. W zawodach uczestniczyło 344 zawodników z 25 klubów. Mali pływacy zdobyli 11 medali, w tym 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe, czym ustanowili swoisty rekord.
Bezkonkurencyjni w swojej kategorii wiekowej byli: 9-letni Konrad Duchnik (25 m stylem grzbietowym), 12-letnia Aleksandra Węgrzyn (50 m stylem dowolnym) oraz 13-letni Jacek Twaróg (50 m stylem klasycznym), którzy stanęli na najwyższym podium.
Srebro zdobyli 8-letni Marek Król na dystansie 25 m stylem grzbietowym, dwukrotnie 13-letnia Wiktoria Biedroń na dystansie 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem dowolnym oraz 12-letnia Aleksandra Węgrzyn na dystansie 50 m stylem klasycznym.
Brąz wywalczyli w kategorii 12-latków Wiktor Aksamit (50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym) a także 14-letni Bartłomiej Sowa i 11-letni Konrad Golonka (50 m stylem klasycznym).
- Sportowa rywalizacja stała na wysokim poziomie a nasi zawodnicy nie ustępowali rówieśnikom z klubów o znacznie większym dorobku medalowym - informuje KS „Limanowa – Swim”.
(Fot.: KS 'Limanowa - Swim')