Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Sukces Roberta Farona, błąd przy ustaleniu składu reprezentacji Polski

Opublikowano 05.08.2013 10:41:08 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:23 jaca
3 3523

W Szklarskiej Porębie spotkali się najlepsi górscy biegacze długodystansowi, by walczyć o tytuł Mistrza Świata w tej konkurencji. Wysokie 18 miejsce zajął Robert Faron z Zalesia, który jednocześnie zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski.

Łącznie w Maratonie Karkonoskim udział wzięło prawie 700 osób z 22 krajów. Zawodnicy wystartowali ze Szklarskiej Poręby (dolna stacja wyciągu na Szrenicę) w kierunku Śnieżki, w okolicach Domu Śląskiego nawrócili i biegli w kierunku mety znajdującej się na Szrenicy. Łącznie pokonali dystans 41 km. Jeden bieg wyłonił Indywidualną klasyfikację Mistrzostw Świata, drużynową kalsyfikację Mistrzostw Świata i indwyidualną klasyfikację Mistrzostw Polski.

Robert Faron trasę przebiegł z czasem 03:36,30. Do Mistrza Polski Marcina Świerca stracił 15 minut.

Spore kontrowersje wzbudził skład męskiej reprezentacji Polski w konkurencji drużynowej. W pięcioosobowym składzie zabrakło bowiem miejsca dla Roberta Farona. Nasza reprezentacja zajęła ostatecznie piąte miejsce, a gdyby w jej składzie został zgłoszony zawodnik z Zalesia to wywalczyłaby brązowy medal.