Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Sukces Pawła Smolenia w Pucharze Świata

Opublikowano 20.10.2011 07:44:42 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:09
3 5758

Paweł Smoleń z Męciny odniósł kolejny sukces na Pucharze Świata Federacji W.U.M.A. (World United Martial Arts Federation) - Światowa Federacja Sztuk Walki. Zawody odbywały się w Anglii w dniu 16 października.

W zawodach wystartowało ponad tysiąc zawodników z całego świata. Zdecydowana większość uczestników posiadała czarny pas, natomiast 21-letni Paweł Smoleń pas zielony. Nie przeszkodziło to mieszkańcowi Męciny w podjęciu wyrównanej walki z zawodnikami czołówki światowej – Japończykami, Koreańczykami, Anglikami.

W wadze do 70 kg stoczył 5 walk i doszedł do finału w dwóch kategoriach. W kategorii Grappling (walka w parterze) zdobył II miejsce. W finale spotkał się z zawodnikiem z Anglii, wielokrotnym mistrzem, który specjalizował się przez wiele lat w tej kategorii i był od niego o 10 kg cięższy, co w tego typu walce ma ogromne znaczenie.

W drugiej kategorii Light-Continuous (karate, kick-boxing), po bardzo zaciętych walkach również doszedł do finału. Niestety przegrał walkę na punkty – kontrowersyjną decyzją sędziów z synem założyciela Federacji W.U.M.A. Richarda „DD”Hopkinsa – Rockym Hopkins.

Na koniec dnia z kontuzją nogi Paweł Smoleń wziął udział w kategorii Semi – Contact (punktowanie przeciwnika) i zdobył IV miejsce.

Paweł Smoleń tą trudną dyscyplinę sportową trenuje od 8 lat, a w sądeckim klubie „Ground end Pound” od 4 lat zawodowo. Czasu na treningi nie ma wprawdzie dużo, gdyż pomaga ojcu
w prowadzeniu firmy, jednak każdą wolną chwilę poświęca treningom.

- Moim planem na przeszłość jest wziąć udział w pokazach na Mistrzostwach Świata i Polski. To właśnie w tej dyscyplinie sportowej w 2008 roku zdobyłem IV miejsce na Mistrzostwach Świata w Grecji. Dużo zawdzięczam mojemu trenerowi – Maciejowi Sikosickiemu, który przygotowuje mnie do wszystkich walk i pokazów. To właśnie on jest 9-krotnym Mistrzem Świata Federacji W.U.M.A.” – mówi Paweł Smoleń.