Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon

Srebro dla Justyny Kowalczyk!

Opublikowano 26.02.2011 11:16:57 Zaktualizowano 04.09.2018 14:22:58
0 2168

Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata. W biegach narciarskich warunki nadal dyktuje Marit Bjoergen.

W norweskim Oslo Justyna Kowalczyk broniła mistrzowski tytuł w biegu łączonym (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną), wywalczonego dwa lata temu w Libercu. W tej konkurencji jeszcze nikomu się to nie udało. Po pięknej walce Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal. Złoto wywalczyła Norweżka Marit Bjoergen.

Justyna Kowalczyk tuż po stracie znalazła się w grupie zawodniczek, które odskoczyły pozostałym rywalkom. Na pierwszym podbiegu przewodziła stawce, narzucając bardzo szybkie tempo. Na półmetku zajęła drugie miejsce, przegrywając z Marit Bjoergen 3,4 sekundy. W drugiej części dystansu trwała zacięta walka między Norweżkami (Bjoergen, Johaug) i Polką. Końcówka należała do Marit Bjoergen, która zdobyła drugie złoto na tych mistrzostwach. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej straciła do niej 7,5 sekundy.

W pierwszej konkurencji Mistrzostw Świata w Oslo Justyna Kowalczyk zajęła 5 miejsce w sprincie dowolnym. Dwa lata temu w Libercu zdobyła dwa złote medale i jeden brązowy.