Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Wielki dramat Sokoła Słopnice. Awans do IV ligi nie dla słopniczan

Opublikowano 24.06.2023 17:08:00 Zaktualizowano 24.06.2023 19:11:56 jaca
5 7095

V liga, Małopolska-wschód, ostatnia kolejka: Orkan Szczyrzyc podejmował u siebie Sokoła Słopnice. Drużynie gości do awansu wystarczły remis (w przypadku porażki musiał liczyć na stratę punktów BKS Bochnia w Zalesiu). Sokół przegrał 1:2. Bochnia przegrywała w Zalesiu 2:0, wygrała jednak ostatecznie 5:3.

Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach, co było konsekwencją intensywnych opadów deszczu. Sokół grał nerwowo i niespodziewanie Orkan mógł wyprowadzać szybkie kontry. W drugiej połowie Sokołowi przytrafił się fatalny błąd i końcówka była bardzo nerwowa. Orkan walczył o zwycięstwo i dopiął swego.

Tak padły bramki:

1:0 – szybka kontra Orkana. Kaleta zagrał ze środka pola na prawą stronę do Gargasa, który dośrodkował wzdłuż bramki, a zamykający akcję Wsół, z 2 metrów wpakował piłkę po poprzeczkę.

1:1 – fatalny błąd obrońcy Orkana, który próbując przerwać kontrę gości nie trafił w piłkę. Z okazji skorzystał Pach i z ostrego kąta w krótki róg umieścił futbolówkę w siatce.

2:1 – tym razem katastrofalny błąd defensywy Sokoła. Konrad Palacz dośrodkował w pole karne i w niegroźnej sytuacji po nieporozumieniu Santosa z Marciszem piłka wpadła do bramki.

ORKAN SZCZYRZYC – SOKÓŁ SŁOPNICE 2:1 (1:1)

1:0 Wsół 24, 1:1 Pach 43, 2:1 Palacz 59,

Mecz Zalesianka - BKS Bochnia 3:5 (2:0)

ORKAN: Osinko – Nawieśniak, Kurczab, Janecki, Kaleta – Czech (46 Palacz), Gargas (90 Pazdan), Boczoń, Śliwa – Limanówka (85 Żabówka), Wsół.

SOKÓŁ: Marcisz – Augustyn, Santos, Kwit – Pach, S. Porębski, Jasica, Kordeczka, Kuchnia – Matras, Florek (42 Wontorczyk).