Sokół Słopnice najlepszy w podokręgu w rozgrywkach Pucharu Polski

16.09.2015 19:10:20 jaca 18 9178

W finale Pucharu Polski na szczeblu Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej Sokół Słopnice zmierzył się z Płomieniem Limanowa. Spotkanie odbyło się na neutralnym obiekcie, którym w tym roku był stadion Limanovii. Sokół Słopnice zwyciężył 2-1.

SOKÓŁ SŁOPNICE - PŁOMIEŃ LIMANOWA 2 : 1 (1 : 1)

1-0 Kamil Śliwa 7, 1-1 K. Koza 22, 2-1 Bednarczyk 58

Żółte kartki: Poręba - Musiał dwie, Dutka. Czerwona kartka: Musiał (Płomień, 74 minuta) w konsekwencji dwóch żółtej. Widzów 300.

SOKÓŁ: Trzupek – Smoleń, Sylwester Goliński, Więcek, Poręba – Bednarczyk (70 Młynarczyk), Kamil Śliwa, Krzysztof Śliwa (80 P. Śliwa), Pierzchała – Szczepan Goliński (60 K. Kęska), Matras.

PŁOMIEŃ: Ł. Koza – Bukowiec, Sułkowski, Sz. Koza, Dutka – Janczy (72 Ociepka), Jantas (89 K. Golonka), K. Koza, T. Łątka, Musiał – Pietrzak (59 M. Golonka).

Sokół Słopnice posiadał przewagę i odniósł zasłużone zwycięstwo. Katem Płomienia Limanowa staje się Kamil Śliwa. Niedawno w spotkaniu ligowym (nowosądecka „okręgówka”) Płomień przegrał u siebie z Sokołem 2-3, a wszystkie gole dla gości zdobył właśnie wspomniany Śliwa. Dzisiaj ponownie rozegrał bardzo dobre spotkanie, a jego gol, który dał Sokołowi prowadzenie był wyjątkowej urody. Kamil Śliwa pięknie uderzył z 20 metrów i piłka wylądowała prosto w okienku bramki rywali. Słopniczanie z prowadzenia cieszyli się przez kwadrans. W 22 minucie 20 metrów od bramki sfaulowany został Musiał. Z rzutu wolnego celnie przymierzył K. Koza i piłka wpadła do siatki. Optyczną przewagę posiadał Sokół, obrońcy Płomienia sporo problemów mieli z Kamilem Śliwą, który miał wyjątkową ochotę na kolejne gole. Nie wykorzystał jednak okazji strzeleckich, w czym duża zasługa bramkarza Płomienia Ł. Kozy. W 58 minucie Bednarczyk przejął piłkę na 16 metrze i oddał celny strzał po ziemi z 16 metrów. Płomień walczył ambitnie do końca, jednak w ostatnim kwadransie miał utrudnione zadanie, bo po czerwonej kartce dla Musiała grał w liczebnym osłabieniu.

Sokół Słopnice będzie reprezentował nasz podokręg w kolejnym etapie Pucharu Polski na szczeblu okręgu nowosądeckiego.