Środa, 15 maja Zofia, Nadzieja, Berta, Izydor, Dionizy

Sokół lepszy od Płomienia. Murawa ze sztuczną nawierzchnią przetestowana

Opublikowano 25.09.2016 18:44:21 Zaktualizowano 04.09.2018 14:01:53 jaca
2 7139

V LIGA („okręgówka”, Nowy Sącz). Sokół Słopnice po raz pierwszy w tym sezonie zagrał przed własną publicznością. Wcześniej grał tylko na wyjazdach, gdyż murawa słopnickiej drużyny była w gruntownym remoncie. Inauguracja odnowionego boiska wypadła bardzo okazale dla gospodarzy. Na sztucznej nawierzchni Sokół wygrał 3-0.

SOKÓŁ SŁOPNICE – PŁOMIEŃ LIMANOWA

1:0 Szczepan Goliński 35, 2:0 Matras 41, 3:0 Kamil Śliwa 70.

SOKÓŁ: Kryjomski – Michał Smoleń, Sylwester Goliński, Pierzchała (75 Młynarczy), Gros (40 Ubik) – Bednarczyk (65 Grucel), Więcek, Poręba, Matras - Kamil Śliwa (73 Papież), Szczepan Goliński.

PŁOMIEŃ: Ł. Koza – Marcin Smoleń, Zawada, Sz. Koza, Hałapa (77 Haszczyc) – Golonka, T. Łątka, M. Łątka, Dudek (46 Jańczy) – K. Golonka (46 Odziomek), K. Koza.

Żółte kartki: Ubik, Sywlester Goliński, Matras, Szczepan Goliński – Golonka, K. Koza, T. Łątka, M. Łątka. Widzów 300.

Do 25 minuty na boisku niewiele ciekawego się działo, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy Sokół podkręcił tempo i zepchnął rywali do defensywy. Po zmianie stron Sokół kontrolował wydarzenia na boisku, miejscowi byli znacznie lepiej przygotowani technicznie, co na sztucznej murawie było jeszcze bardziej widoczne.

Tak padły gole:

1-0 po szybkim rozegraniu stałego fragmentu gry Bednarczyk podał do Szczepana Golińskiego, a ten w znakomitej sytuacji wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać.

2-0 po precyzyjnym zagraniu Kamila Śliwy doświadczony Matras nie zmarnował dogodnej sytuacji i gospodarze schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką.

3-0 Akcje przeprowadził Więcek, który wycofał piłkę spod linii końcowej na 12 metr, a tam nadbiegający Kamil Śliwa mocnym uderzeniem umieścił piłkę pod poprzeczką.

1. Sandecja II Nowy Sącz 8 21 7 0 1 33-14
2. Sokół Słopnice 8 19 6 1 1 26-7
3. LKS Szaflary 8 19 6 1 1 19-7
4. Olimpia Pisarzowa 8 17 5 2 1 17-8
5. Kolejarz Stróże 7 16 5 1 1 20-14
6. Jarmuta Szczawnica 8 15 4 3 1 22-11
7. KS Zakopane 6 12 3 3 0 14-4
8. Płomień Limanowa 8 11 3 2 3 14-14