Sobota, 18 maja Eryk, Feliks, Aleksander, Jan, Alicja, Edwin

Słaby początek Justyny Kowalczyk w Tour de Ski

Opublikowano 01.01.2016 17:57:04 Zaktualizowano 04.09.2018 14:05:41 jaca
1 1457

Dzisiaj rozpoczęła się rywalizacja w wieloetapowym Tour de Ski. W tym prestiżowym cyklu biegów narciarskich najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii jest Justyna Kowalczyk (zwyciężała czterokrotnie w klasyfikacji końcowej). Dzisiaj w Lenzerheide (Szwajcaria) na początek rywalizacji odbył się sprint techniką dowolną.

Niestety zawodniczka pochodząca z Kasiny Wielkiej odpadła w eliminacjach. W sprincie techniką dowolną Justyna Kowalczyk zazwyczaj osiąga słabsze rezultaty, dlatego w kolejnych startach liczymy na wyższe lokaty. Dzisiaj zwyciężyła Norweżka Maiken Caspersen Falla, drugie miejsce zajęła Szwedka Ida Ingemarsdotter, a trzecie Ingvild Flugstad Oestberg z Norwegii.

Justyna Kowalczyk dystans 1500 metrów pokonała z czasem 3.20,49, co nie dało jej awansu do 1/4 finału.

Jutro kolejne zawody z cyklu Tour de Ski w Lenzerheide, bieg na dystansie 15 km techniką klasyczną.