Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława

Siedem goli w meczu Orkana Szczyrzyc z Okocimskim

Opublikowano 23.09.2018 18:56:00 Zaktualizowano 24.09.2018 13:55:12 jaca
0 1808

IV liga, Małopolska-wschód, 8 kolejka. Po emocjonującym spotkaniu w meczy dwóch beniaminków Orkan Szczyrzyc pokonał u siebie Okocimskiego Brzesko.

ORKAN SZCZYRZYC - OKOCIMSKI BRZESKO 5:2 (2:1)

1:0 Kurek 15, 2:0 Krywoborodenko 25, 2:1 gol dla gości w 36 minucie, 2:2 gol dla gości w 65 minucie, 3:2 Piekarczyk 69, 4:2 Piekarczyk 82, 5:2 Piekarczyk 90 (karny).

Żółta kartka dla Orkana: Wojtasiński.

Orkan: Piwowarczyk - Kurczab, Wojtasiński, Olejarz, Śliwa - Boczoń, Kaczor (70 Limanówka), Piekarczyk, Tabor (90 Gruszka) - Kaczor, Krywoborodenko.

Orkan mimo dużej przewagi na własne życzenie skomplikował sobie sytuację, ale ostatecznie osiągnął wysokie zwycięstwo. Gospodarze objęli prowadzenie po rozegraniu rzutu rożnego i celnym uderzeniu Kurka. Szybko podwyższyli na 2-0, Krywoborodenko wykończył składną akcję Kurka i Tabora. Jeszcze przed przerwą goście strzelili kontaktowego gola. Sytuacja była kontrowersyjna, bowiem gospodarze byli przekonani, że wcześniej rywale przejęli piłkę faulując Krywoborodenkę. Sędzia spotkania nie zauważył jednak przewinienia zawodnika gości. Po zmianie stron Okocimski wyrównał w kuriozalnych okolicznościach. Zawodnicy Orkana byli przekonani, że piłka opuści plac gry, a tymczasem ta odbiła się od chorągiewki w narożniku boiska i goście kontynuowali akcję, po której zdobyli bramkę.

Końcówka należała jednak do Piekarczyka i jego hat-tricku (asystę zaliczył najpierw Kaczor, a potem Kurek - był także faulowany przy piątym golu).