Piątek, 17 maja Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir, Wera

Rywalizowali o Puchar Starosty

Opublikowano 03.03.2011 08:55:49 Zaktualizowano 04.09.2018 14:22:56 top
3 5067

Limanowa. W miniony piątek na stoku Łysej Góry, rozegrano zawody w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Starosty Limanowskiego. Wśród szkół najlepsze okazało się I LO w Limanowej.

W pierwszej części dnia rywalizowała młodzież szkolna w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży. Do zawodów przystąpiło 51 uczniów z dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu.

W końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się uczniowie I LO w Limanowej, drugie miejsce zajęli uczniowie ZS nr 1 w Mszanie Dolnej, a trzecie ZS nr 1 w Limanowej.

W klasyfikacji indywidualnej wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Matląg, druga Maria Widomska, a trzecia Monika Filipiak (wszystkie uczennice I LO). Wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Rapacz z ZSTI w Mszanie Dolnej, drugi był Hubert Kaciczak z ZS nr 1 w Mszanie Dolnej, a trzeci Stanisław Zasadni z ZS nr 1 w Limanowej.

W drugiej części dnia odbyły się Otwarte Zawody dla Dorosłych w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Starosty Limanowskiego, w których startowało 20 narciarzy w pięciu kategoriach.

W kategorii kobiet urodzonych w latach 1975-90 zwyciężyła Andżelika Kraj-Smęda, druga była Anna Dyląg. W kategorii urodzonych przed 1974 rokiem zwyciężyła Renata Krzak. W kategorii mężczyzn urodzonych w latach 1975-1990 zwyciężył Łukasz Mikołajczyk, drugi był Mateusz Mikołajczyk, a trzeci Paweł Kuziel. Wśród mężczyzn urodzonych pomiędzy 1956 a 1974 rokiem zwyciężył Stanisław Mężyk, drugi był Krzysztof Waśko, a trzeci Andrzej Meżyk. Wśród urodzonych przed 1955 rokiem najlepszy czas osiągnął Zbigniew Probulski, drugi był Jerzy Sikorski, a trzeci Józef Smęda.

W skład jury zawodów wchodzili: Paweł Pięta – kierownik zawodów, Feliks Piwowar – sędzia główny oraz Tomasz Wydra – kierownik tras.

Nagrody dla najlepszych w imieniu Starosty Limanowskiego Jana Puchały, wręczali: Paweł Pięta - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Powiatu Limanowskiego, Artur Krzak - dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz Justyna Tokarczyk zastępca dyrektora Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Zawody organizowali: Starostwo Powiatowe w Limanowej, ZPO - Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego oraz Stacja Narciarska “Limanowa -Ski”.

(Fot. Archiwum Starosta Powiatowego w Limanowej)