Czwartek, 09 maja Bożydar, Grzegorz, Karolina, Karol, Katarzyna

Rozdrażniony Sokół rozgromił czołową drużynę w lidze

Opublikowano 23.10.2016 17:22:36 Zaktualizowano 04.09.2018 14:01:22 jaca
8 4277

V liga, „okręgówka”, Nowy Sącz, 12 kolejka. Sokół Słopnice efektownie przerwał serię trzech kolejnych porażek. Dzisiaj przed własną publicznością rozgromił inną czołową drużynę w rozgrywkach, LKS Szaflary. Kibice obejrzeli aż dziewięć goli.

Sokół Słopnice – LKS Szaflary 7 : 2 (4 : 0)

1:0 Matras 5, 2:0 Bednarczyk 10, 3:0 Krzysztof Śliwa 23, 4:0 Grucel 45, 4:1 Dudzik 58, 5:1 Bednarczyk 63, 5:2 J. Gaudyn 70, 6:2 Sylwester Goliński 76 (karny), 7:2 Pierzchała 85.

Sokół: Kryjomski – Smoleń, Pierzchała, Więcek, Sylwester Goliński – Szczepan Goliński (73 Kęska), Bednarczyk, Gros, Krzysztof Śliwa (77 Młynarczyk) – Matras, Grucel.

Kluczowy wpływ na przebieg tego spotkania miał początek meczu, gospodarze już po 20 minutach prowadzili 3-0. Miejscowi ruszyli do zdecydowanych ataków i trzy pierwsze gole zdobyli po efektownych składnych akcjach swojego zespołu. Zespół z Podhala zepchnięty został do głębokiej defensywy i nie był wstanie nawiązać równorzędnej walki. Tuż przed przerwą Sokół zdołał jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie.

Po zmianie stron rozluźnieni zawodnicy Sokoła zaczęli popełniać błędy w defensywie, ale nadal byli bardzo groźni w przeprowadzanych kontratakach. W efekcie kibice zobaczyli prawdziwą piłkarską wymianę ciosów. W 63 minucie padł najładniejszy gol w tym meczu, gdy Bednarczyk oddał efektowny strzał z rzutu wolnego z 30 metrów. Jedenastka wkorzystana przez Szczepana Golińskiego była podyktowana za faul na Grucelu. Wynik spotkania na 7-2 ustalił Pierzchała.