Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał

Rozdrażniona Limanovia wypunktowała rywali

Opublikowano 03.08.2013 17:44:07 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:24 jaca
5 8422

II liga, gr. wschodnia. W 2 kolejce Limanovia zmierzyła się na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Piłkarze Limanovii nie pozostawili złudzeń rywalom, która drużyna jest lepsza.

Garbarnia nie miała żadnych szans w rywalizacji z beniaminkiem II ligi. Jak na razie są to pierwsze punkty Limanovii w tym sezonie. Jednak jak zapowiedziały władze klubu, będzie odwołanie od decyzji PZPN, która przyznała Stali Stalowa Wola walkower za mecz 1 kolejki z Limanovią (podopieczni Dariusza Sieklińskiego na boisku wygrali 1:0) za udział w zespole beniaminka siedmiu nieuprawnionych zawodników do gry.

GARBARNIA KRAKÓW – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 0 : 3 (0 : 2)

0:1 Skiba 5, 0:2 Serafin 45, 0:3 Skiba 58.

Sędzia główny: Robert Podlecki (Lublin). Żółte kartki: Górecki - Serafin, Garzeł, Pietras.

GARBARNIA: Bąkała - Senderski (46 Byrski), Piszczek (86 Kaczor), Pluta, Metz - Ogar, Górecki (62 Abdalla), Fedoruk, Wajda – Leszczak (65 Kalicki), Kowalski.

LIMANOVIA: Sotnicki - Hudecki (88 Majcher), Kulewicz, Garzeł, Basta - Serafin, Pietras, Sadio (59 Orzechowski), Pyciak (83 Komorek) - Skiba, Mężyk (65 Sane).

Przebieg I połowy:

1-4 minuty – obie drużyny mecz rozpoczęły bardzo ostrożnie, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska.

5 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Dynamiczną akcję przeprowadził Pietras, podał przed pole karne do Skiby, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy.

7 minuta – Garbarnia po stracie gola ruszyła odważnie do ataku. Akcję ofensywną starał się przeprowadzić Ogar. Były zawodnik Okocimskiego Brzesko popisał się jednak nieprecyzyjnym podaniem.

12 minuta - wyraźna przewaga Limanovii w środku pola, która na początku spotkania kontrolowała wydarzenia na boisku.

15 minuta - w szeregach gospodarzy dużą aktywnością wykazuje się Tomasz Ogar. Piłkarz Garbarnii zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała obok bramki.

20 minuta – Garbarnia coraz częściej atakuje. Na strzał z dystansu zdecydował się tym razem Wajda, jednak jego uderzenie było bardzo niecelne.

25 minuta – gospodarze mają trudności z przedostaniem się w pole karne rywali, dlatego konsekwentnie próbują strzałów z dystansu. Tym razem uderzenie poszybowało w światło bramki. Na posterunku Waldemar Sotnicki, który pewnie złapał piłkę.

26 – 32 minuta – uaktywnił się Basta, jego akcje dwukrotnie zagroziły bramce Garbarni.

34 minuta – bramkarza gospodarzy starał się zaskoczyć uderzeniem z 18 metrów Sadio. Błąkała bez problemów złapał piłkę.

43 minuta – powinno być 2:0 dla Limanovii. Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Najlepszą okazję zmarnował Sadio. Garbarnia może mówić o sporym szczęściu.

44 minuta – kolejna okazja dla gości. Serafin przewrócił się w polu karnym, ale sędzia nie zobaczył w tej sytuacji faulu zawodnika gospodarzy.

45 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Okres przygniatającej przewagi Limanovii uwieńczony drugim golem. Szybką akcję swojego zespołu wykończył będący w bardzo dobrej formie Arkadiusz Serafin.

W pierwszej połowie Limanovia była zespołem wyraźnie lepszym. Podopieczni grali bardzo spokojnie wyczekując na błędy defensywy gospodarzy.

Przebieg II połowy:

46-50 minuta – Garbarnia rozpoczęła od ataków. Parę razy w polu karnym Limanovii było groźnie. Najlepszą okazję miał Ogar, ale w dogodnej sytuacji spudłował.

53 minuta – wreszcie z dobrej strony pokazał się napastnik gości Mariusz Mężyk. W niezłej sytuacji oddał jednak niecelny strzał.

58 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Fatalny błąd bramkarza gospodarzy. Błąkała przepuścił po rękach strzał Skiby z 17 metrów. Zawodnik gości posłał futbolówkę w środek bramki.

62 minuta – kolejną bramkę Limanovii mógł podarować Błąkała. Po lekkim strzale Mężyka, bramkarz gospodarzy znowu popełnił fatalny błąd. Piłkę zmierzającą do siatki wybił obrońca gospodarzy.

66 minuta – obrońcy Limanovii zablokowali groźny strzał Piszczka.

72 minuta – piłkę po strzale Skiby pewnie złapał Błąkała.

75 minuta – Artur Skiba miał kolejną okazję na hat-tricka. Strzał z rzutu wolnego z 17 metrów poszybował nieznacznie nad poprzeczką.

76 - 85 minuta - Garbarnia próbowała zdobyć honorowe trafienie, ale defensywa gosci nie miała większych problemów z rozbijaniem ataków rywali.

86 minuta – na boisku (w miejsce Piszczka) w szeregach Garbarnii pojawił się Piotr Kaczor, wychowanek Orkana Niedźwiedź.

89 minuta – szybka kontra Limanovii. Składną akcja skończyła się skuteczną interwencją Błąkały, który przejął podanie Pietrasa w pole karne.

90 minuta – Limanovię przed utratą gola ratuje Sotnicki, który broni bardzo groźny strzał Pluty.