Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał

Robert Faron Mistrzem Świata w biegach górskich

Opublikowano 03.09.2013 14:11:46 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:08 jaca
8 5078

Robert Faron z Zalesia, reprezentując nasz kraj zdobył drużynowe Mistrzostwo Świata Weteranów w biegach górskich (kategoria M35).

Wraz z Robertem Faronem w polskiej ekipie startował Dariusz Kruczkowski i Piotr Kon. Mieszkaniec z Zalesia w klasyfikacji indywidualnej zajął 8 miejsce. Pokonując trasę (dystans 8,6 km) w 43 minuty 29 sekund, do zwycięzcy tracąc prawie 6 minut. W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła miejsce przed Włochami i Czechami.

Mistrzostwa odbyły się w czeskiej miejscowości Janske Lazne. W imprezie udział wzięło blisko 400 zawodników z całego świata – w tym z tak odległych krajów jak Australia, Nowa Zelandia, USA czy Kolumbia