Wtorek, 07 maja Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August

Rewelacyjny KS Tymbark w Pucharze Polski. Pogrom trzecioligowca.

Opublikowano 30.06.2013 17:46:14 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:45 jaca
2 5523

Czwartoligowy KS Tymbark awansował do finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Dzisiaj podopieczni Łukasza Bukowca wygrali 5:0 z trzecioligowym Dalinem Myślenice! Rozgrywki na szczeblu centralnym są już bardzo blisko.

W finale (prawdopodobnie już 3 lipca na neutralnym stadionie) KS Tymbark zmierzy się z drużyną Jałowiec Stryszawa (wadowicka liga okręgowa), która wczoraj po rzutach karnych pokonała Dąbrovię Dąbrowa Tarnowska. Zwycięzca tego spotkania awansuje do rozgrywek centralnych Pucharu Polski, gdzie czeka już drugoligowa Calisia Kalisz.

KS TYMBARK – DALIN MYŚLENICE 5 : 0 (3 : 0)

1:0 Czaja 7, 2:0 Kurczab 38 (karny), 3:0 Ryś 45, 4 : 0 Sułkowski 50, 5 : 0 Hochoł 85

Sędzia główny: Michał Fudala (Brzesko). Żółte katki: Bubula, Miśkowiec – Dudek. Widzów 400.

KS TYMBARK: Zawada – Olejarz (70 Hochoł), Wojtas, Ryś, Bubula – Miśkowiec, Koza (46 Porębski), Naściszewski, Kurczab (80 Zając) – Piwowarczyk, Czaja (20 Sułkowski).

DALIN: Kulma – Serafin, Madej, Kasprzyk, Słonina – Pyzio, Wojtan, Mistasz, Biel – Dudek, Olszanicki.

Kadra Dalinu liczyła zaledwie jedenastu zawodników. Odmłodzony skład rywali nie miał najmniejszych szans ze zdeterminowanymi do walki gospodarzami. Do tego miejscowa drużyna prowadzenie objęła bardzo szybko. Już w 7 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Czaja, nikt nie zdołał dotknąć piłki, a lecąca w światło bramki futbolówka wpadła do siatki obok zdezorientowanego bramkarza gości. Gospodarze całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku i kolejne gole były tylko kwestią czasu. W 38 minucie w polu karnym sfaulowany został Kurczab, a podyktowaną jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. Jeszcze przed przerwą KS Tymbark podwyższył rezultat. Z prawej strony dośrodkował Kurczab, a zamykający akcję Ryś precyzyjnym strzałem umieścił piłką w długim rogu bramki strzeżonej przez Kulmę. W pierwszej połowie gospodarze mieli jeszcze kilka znakomitych okazji na zdobycie gola. Najlepszej nie wykorzystał Miśkowiec i Kurczab.

Druga połowa była tylko formalnością. Gospodarze tuż po przerwie podwyższyli na 4:0. Do środkowaniu z rzutu rożnego obrońcy Dalinu zbyt krótko wybili piłkę i Sułkowski efektownym wolejem z 14 metrów nie dał szans bramkarzowi gości. Tymbark zadowolony z wysokiego prowadzenia zaczął oszczędzać siły przed kolejnym spotkaniem Pucharu Polski. Jednak w końcówce spotkania zdobył piątego gola, po strzale rezerwowego Hochoła.

Przypomnijmy, że w dwóch poprzednich edycjach w okręgu nowosądeckim i na szczeblu MZPN najlepsza okazywała się Limanovia. Potem docierała do rozgrywek centralnych, odpadając dopiero z ekstraklasowymi drużynami (w 2011 roku z Wisłą Kraków, a w ubiegłym roku z Piastem Gliwice). Limanovia w tym sezonie nie powtórzy tego osiągnięcia, bo na etapie limanowskiego podokręgu przegrała po rzutach karnych z KS Tymbark. Miejmy nadzieję, że teraz podopieczni Łukasz Bukowca będą nasz region reprezentować w rozgrywkach centralnych. Warto podkreślić, że drużyna KS Tymbark oparta jest głównie na własnych wychowankach i zawodnikach wywodzących się z okolicznych klubów.