Wtorek, 21 maja Jan, Wiktor, Tymoteusz, Kryspin, Walenty, Monika

Reprezentantki naszego regionu w zawodach FIS

Opublikowano 01.12.2017 18:37:34 Zaktualizowano 04.09.2018 13:54:43 jaca
3 3015

Dzisiaj we włoskiej Santa Caterina polscy biegacze rozpoczęli rywalizację w zawodach FIS. Wśród kobiet wystartowały m.in. dwie zawodniczki pochodzące z terenu powiatu limanowskiego.

Pierwszego dnia zmagań rozegrane zostały kwalifikacje oraz finały sprintu techniką dowolną. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Francuzka Aurore Jean, natomiast w rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Richard Leupold.

Weronika Kaleta (18 lat) zajęła 40 miejsce, a Klaudia Kołodziej (19) lat 45 miejsce.

Weronika Kaleta pochodzi z Kasiny Wielkiej, trenuje w LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany. Rok temu wraz ze swoją klubową drużyną wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski w sztafecie (4x5 km). W marcu obecnego roku w sprincie drużynowym techniką klasyczną zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

Klaudia Kołodziej jest zawodniczką LKS Witów SKI Mszana Górna.