Sobota, 18 maja Eryk, Feliks, Aleksander, Jan, Alicja, Edwin

Remis Limanovii. Problemy z kibicami gości

Opublikowano 24.11.2013 12:51:07 Zaktualizowano 04.09.2018 14:14:27 jaca
8 12634

W ostatnim w tym roku meczu Limanovia przed własną publicznością zmierzyła się z wymagającym rywalem, Stalą Stalowa Wola. Spotkanie toczyło się na grząskiej i śliskiej murawie. Mecz zakończył się podziałem punktów. Limanovia w tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrała.

Zaplanowana na sobotę i niedzielę kolejka rozpoczęła rundę rewanożową. Przypomnijmy, że na początku sezonu Limanovia wygrała w Stalowej Woli 1:0 (po golu Serafina). Jednak wynik tego spotkania został przez PZPN zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Stali ze względu na grę w drużynie gości nieuprawnionych zawodników (błędy formalne popełnione przez Limanovię w czasie zgłaszania do gry zawodników pozyskanych przed sezonem).

Przez całą pierwszą połowę na stadion byli wpuszczani kibice gości (szczegóły poniżej w relacji on-line). Kilkudzisięciu z nich ostatecznie nie obejrzało spotkania.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – STAL STALOWA WOLA 1 : 1 (1 : 1)

1:0 Dziadzio 14, 1:1 Sikorski 45(+3)'.

Sędzia główny: Dominik Pasek (Legnica). Żółte kartki: Serafin, Sadio - Bogacz, Kachniarz. Widzów 500.

Limanovia: Sotnicki – Hudecki (46 Majcher), Garzeł, Kulewicz, Basta – Komorek (59 Kępa), Pietras, Sadio, Czajka, Serafin – Dziadzio (40 Mężyk).

Stal: Wietecha – Mikołajczyk, Kachniarz, Bogacz, Sikorski - Argasiński, Juda, Tur (86 Komada), Łanucha (70 Płonka) - Reiman, Fabianowski.

Przebieg II połowy:

90(+3)' - koniec spotkania.

90(+3) - tym razem po rozegraniu rzutu wolnego groźnie było w polu karnym gości. Strzał Kępy poszybował jednak nad bramką.

88' - po rozegraniu rzutu rożnego groźnie w polu karnym Limanovii. Zawodnik gości oddał jednak niecelny strzał z 14 metrów.

86' - zmiana w Stali, z boiska schodzi Tur, a w jego miejsce pojawia się Komada.

84' - po chwili dobrą okazję miał Mężyk, ale obrońcy Stali nie pozwolili na oddanie strzału.

83' - szybki kontratak Limanovii wyprowadził Majcher. Po składnej akcji niecelnie główkował Kępa.

80' - Stal cofnęła się do głębokiej defensywy. Od kilku minut pojedynek toczy się głównie na połowie gości.

73 - 78' - uwidoczniła się przewaga Limanovii. Najpierw niecelnie uderzył Serafin, a po chwili strzał Mężyka z trudem obronił Wietecha.

72' - po akcji Serafina i Mężyka w dobrej okazji niecelny strzał oddał Kępa.

70' - zmiana w Stali, za Łanuchę wchodzi Płonka.

66' - prawą stroną boiska szybką akcje przeprowadził Łanucha. Wpadł w pole karne, gdzie został zablokowany przez brońców Limanovii,

60' - zmiana w Limanovii, za Komorka wchodzi Kępa.

58' - w ostatnich minutach mecz dużo stracił na swojej atrakcyjności. Murawa jest bardzo grząska, co utrudnia rozegranie piłki.

54' - Limanovia powinna znowu objąć prowadzenie. Po podaniu Basty w idealnej sytuacji znalazł sie Serafin. Jednak jego główka z dwóch metrów była niecelna.

46 - 50' - obie drużyny bardzo ostrożnie w defensywie i wymieniają sporo podań. Jak na razie bez poważniejszego zagrożenia pod bramkami.

46' - zmiana w Limanovii. Za Hudeckiego wchodzi Majcher. Drugą połowę rozpoczynają goście.

Na stadion zostało wpuszczonych 98 kibiców gości. W dwóch autobusach przyjechało łącznie 108 kibiców, dodatkowo prywatnymi samochodami 17 kolejnych. Dziesięciu kibiców z autobusów nie zakupiło biletów i nie zostali wpuszczeni na stadion. Do domu odjechali już również sympatycy Stali, którzy do Limanowej dotarli prywatnymi samochodami.

Przebieg I połowy:

45 (+3)' - GOL DLA STALI. Ostatnia akcja przyniosła drużynie gości wyrównanie. Rzutu wolnego z ponad 30 metrów dośrodkował Sikorski. Nikt nie sięgnął piłki, ale ku zaskoczeniu Sotnickiego futbolówka wylądowała w długim rogu bramki gospodarzy. Kilka sekund później sędzia zakończył pierwszą połowę.

45' - gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, z lekką przewagą Stali. Sędzia doliczył trzy minuty. Żółtą kartką ukarany Sadio (Limanovia).

41' - żółtą kartką został ukarany Kachniarz (Stal).

40' - niestety kontuzji doznał Wojciech Dziadzio i konieczna była zmiana. Na boisku pojawił się Mariusz Mężyk.

36' - mocne uderzenie Judy z dystansu ale Sotnicki nie dał się zaskoczyć.

Jak się dowiedzieliśmy w okolicach ronda przy ul. Wesołej policja zatrzymała kilka prywatnych samochodów z kibicami Stali Stalowa Wola.

34' - po podaniu Komorka strzał na bramkę gości oddał Serafin. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką.

32' - żółtą kartką ukarany Bogacz (Stal).

31' - szybka odpowiedź Stali, ale piłka po główce Fabianowskiego poszybowała obok bramki.

30' - bardzo aktywny dzisiaj Dziadzio przeprowadził kolejną groźną akcję, jednak w okolicach pola karnego został skutecznie powstrzymany przez obrońcę Stali.

28' - od kilku minut gra toczy się głównie na połowie Limanovii. Jednak goście nie mogą sobie poradzić z dobrze spisującą się obroną gospodarzy.

Duża grupa kibiców gości weszła już na stadion. Jednak kilkudziesięciu sympatyków Stali (ciągle znajdujących się przed stadionem) nadal nie ma biletów, ich przyjazd nie został też zgłoszony przez klub ze Stalowej Woli. Negocjują możliwość wejścia na stadion.

24' - żółtą kartką ukarany Serafin (Limanovia).

20' - groźna odpowiedź gości. Strzał Łanuchy wylądował jednak w rękach Sotnickiego.

18' - szybka akcja Komorka przerwana faulem. Po chwili z rzutu wolnego z 22 metrów uderzał Dziadzio. Wietecha tym razem nie dał się zaskoczyć.

14' - GOL DLA LIMANOVII!!! Wojciech Dziadzio zdobywa 9 gola w tym sezonie i wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Akcję rozpoczął Rafał Komorek, piłka znalazła się przed polem karny, tam fatalnie interweniowali obrońcy Stali. Waleczny Dziadzio przejął piłkę i precyzyjnym uderzeniem z 15 metrów pokonał Wietechę.

10' - strzał z rzutu wolnego oddał Dziadzio, ale piłka poszybowała w środek bramki i Wietecha bez problemów broni.

Jak się dowiedzieliśmy chętnych na zakup biletów jest około 120 kibiców gości. Tymczasem 'klatka' może pomieścić maksymalnie stu sympatyków drużyny przyjezdnej.

8' - przez moment optyczną przewagę posiadała Stal, ale goście nie potrafili zagrozić bramce Limanovii.

5' - na strzał z dystansu zdecydował się Pietras, ale bramkarz gości nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

Jak na razie tylko niewielka grupa kibiców Stali znajduje się w tzw. klatce (ogrodzonym sektorze przeznaczonym dla kibiców gości), większość z nich nadal nie weszła na stadion.

2' - pierwsza szybka akcja Limanovii. Niestety żaden z piłkarzy z gospodarzy nie zdołał przejąć piłki po groźnym podaniu Komorka.

1' - rozpoczyna Limanovia.

Na mecz przyjechało około stu kibiców Stali Stalowa Wola (w dwóch autobusach). Większość jeszcze nie weszła na stadion. Jak się dowiedzieliśmy niektórzy z nich nie mają wykupionych biletów.

Stal Mielec - Znicz Pruszków 1:0

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1. Pogoń Siedlce 18 35 11 2 5 37-27 7 1 1 20-8 4 1 4 17-19
2. Stal Mielec 18 31 9 4 5 24-18 4 3 0 13-6 5 1 5 11-12 1 1 0 1 0 1-1
3. Siarka Tarnobrzeg 18 31 9 4 5 26-18 7 2 1 20-8 2 2 4 6-10 1 1 0 1 0 1-1
4. Stal Stalowa Wola 18 30 8 6 4 26-16 7 2 1 19-4 1 4 3 7-12 1 3 1 0 0 2-0
5. Wigry Suwałki 18 30 8 6 4 25-20 6 2 2 17-11 2 4 2 8-9 1 0 0 0 1 0-2
6. Limanovia Limanowa 18 27 7 6 5 18-21 4 3 0 9-5 3 3 5 9-16 2 4 1 1 0 4-2
7. Znicz Pruszków 18 27 7 6 5 25-19 6 1 2 19-11 1 5 3 6-8 2 4 1 1 0 3-2
8. Stal Rzeszów 18 27 6 9 3 21-17 3 5 1 9-6 3 4 2 12-11 2 0 0 0 2 2-5