Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz

'Sędziowie zabrali nam punkty'

Opublikowano 13.09.2010 19:47:31
5 3528

…takie komentarze można było spotkać tuż po meczu. Zamiast zwycięstwa był remis.

Gorce Kamienica w ostatniej kolejce zremisowały z LKS Kobylanka 1-1. Mecz pozostawił spory niedosyt. Zawody sędziowała Katarzyna Wójs z Nowego Sącza. Po meczu gospodarze mieli sporo pretensji pod adresem jej poczynań na boisku. Dotyczyły one przede wszystkim dwóch sytuacji. Pod koniec pierwszej połowy P. Jasiński upadł na murawę przy próbie oddania strzału na bramkę rywali. Cała sytuacja miała miejsce w polu karnym, a zawodnik Gorców miał stuprocentową okazję na gola. Gospodarze byli przekonani, że obrońca Kobylanki sfaulował ich piłkarza. Sędziowie nie dopatrzyli się jednak przewinienia. Wiele kontrowersji dostarczyła również okazja strzelecka dla Gorców z 57 min. Wówczas Kusyk otrzymał długie podanie z głębi pola i wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem gości. Akcja została jednak przerwana, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Gospodarze nie mogli pogodzić z taką interpretacją piłkarskich rozjemców. Zdaniem miejscowych w momencie podania Kusyk znajdował się na połowie Gorców i o spalonym nie mogło być mowy.

Drużyna z Kamienicy to beniaminek okręgówki. W tym sezonie Gorce nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Z dwoma punktami na koncie zajmują ostatnie miejsce w tabeli.