Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Puchar Polski przed Limanovią, mecz z trzecioligowcem

Opublikowano 23.04.2024 20:22:00 Zaktualizowano 23.04.2024 21:04:49 jaca
0 1713

Jutro odbędą się ćwierćfinały Pucharu Polski na szczeblu Małopolski. Czwartoligowa Limanovia zmierzy się u siebie z trzecioligową drużyną Wiślanie Jaśkowice (godz. 17).

W limanowskim zespole z powodu kontuzji nie wystąpi Paweł Matras i Grzegorz Mus. Drużyna z Jaśkowic zajmuje 8 miejsce w III lidze. W minionej kolejce pokonała na wyjeździe ostatni zespół w tabeli, Sokół Sieniawa. Wiślanie po pierwszej połowie przegrywali niespodziewanie 2:0, ale w drugiej połowie odpowiedzieli bardzo skutecznie, strzelając cztery gole.

Zgodnie z regulaminem Pucharu Polski na szczeblu MZPN gospodarzami meczów są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2023/2024 (z wyjątkiem finału na szczeblu MZPN, który organizuje organ prowadzący). Jak podkreśla MZPN Kraków, na każdym etapie rozgrywek – w przypadku uzyskania po 90 minutach gry wyniku remisowego – sędzia główny zawodów zarządza wykonywanie rzutów karnych wg obowiązujących przepisów gry w piłkę nożną. Wyjątkiem jest finał na szczeblu Małopolski – w przypadku uzyskania po 90 minutach gry wyniku remisowego sędzia zarządzi dogrywkę 2×15 minut, a następnie, w przypadku remisu, rzuty karne.

Ćwierćfinały (środa, 24 kwietnia 2024 r., godz. 17:00)

Dalin Myślenice – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza (sędziują: Daniel Zygmond – Szymon Florczyk, Jakub Kołodziejczyk)

MKS Limanovia – Wiślanie Jaśkowice (Sebastian Wiśniowski – Daniel Bołoz, Gabriela Zabawa)

KS Chełmek – Beskid Andrychów (Artur Dudek – Kacper Jasica, Piotr Rajczakowski)

Poprad Muszyna – Podhale Nowy Targ (Daniel Hebda – Katarzyna Liro, Marcin Michta)

Półfinały (środa, 22 maja 2024 r., godz. 18:00)