Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Przeszli Karpaty i zdobyli Puchar MZPN

Opublikowano 20.06.2012 17:21:14 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:54
2 5589

Limanovia Szubryt Limanowa drugi raz pod rząd zwycieżyła w Pucharze Polski na szczeblu MZPN. W lipcu wystąpi w rozgrywkach centralnych. Rywalem podobnie jak przed rokiem będzie drugoligowy Raków Częstochowa (17 lub 18 lipca w Limanowej).

FINAŁ PUCHARU POLSKI NA SZCZBLU MAŁOPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – KARPATY SIEPRAW 2 : 1 (0 : 0)

1-0 Basta 66, 1-1 Zając 73, 2-1 Dziadzio 86 (karny)

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków). Żółte kartki: Sotnicki, Orzechowski – Hyży, Zając. Widzów 200.
Limanovia:
Sotnicki – Słaby, Banaszkiewicz, Garzeł, Kulewicz – Basta (72 Podstolak), Prokop, Skiba (46 Orzechowski), Dzaidzio (90 Wańczyk) – Mężyk, Kiwacki (62 Gadzina).
Karpaty: Zachariasz – Juszczak, Galas, Szablowski, Suder (65 Komperda) – Morawiec, Hyży, Szymoniak (85 Gruchacz), Witko (72 Król) – Szczytyński, Zając.

Przebieg I połowy:
Wyraźna przewaga Limanovii.
3 minuta – Skiba uderzył z 16 metrów nad bramką.
6 minuta – akcja lewą stroną Mężyka, dośrodkował w pole karne, a Kiwacki z 5 m uderzył w krótki róg. Świetna interwencja Zachariasza uchroniła Karpaty przed utratą gola.
14 minuta – po strzale Garzeła piłka ląduje w siatce, ale sędzia uznał, że zawodnik Limanovii znajdował się na pozycji spalonej.
30 minuta – Skiba dośrodkował z rzutu wolnego, jednak piłka po główce Kiwackiego poszybowała nad poprzeczką
38 minuta – Dziadzio dośrodkował z rzutu rożnego, a Garzeł uderzał z pierwszej piłki z 7 metrów. Zachariasz kolejny raz popisał się efektowną interwencją.
40 minuta – bramkarz Karpat broni strzał Mężyka.
45 minuta – kontra Karpat. Szymoniak wszedł na czystą pozycję i został na 17 metrze sfaulowany przez Sotnickiego. Bramkarz Limanovii otrzymał tylko żółtą kartkę.

Przebieg II połowy:
52 minuta – podanie Basty i Kiwacki pudłuje z 5 metrów.
66 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Basta otrzymał dokładne podanie od Prokopa i pewnym strzałem pokonał Zachariasza.
73 minuta – GOL DLA KARPAT. Zając minął najpierw Słabego, potem Sotnickiego i umieścił piłkę w pustej bramce.
85 minuta – po główce Podstolaka piłka odbiła się od poprzeczki. Duże szczęście Karpat.
86 minuta – GOL DLA LIMANOVII. W polu karny sfaulowany został Gadzina, a podyktowaną jedenastkę pewnie wykorzystał Dziadzio.
90 minuta – Gadzina z 7 metrów minimalnie nad bramką.