Poniedziałek, 06 maja Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita

Przegrany sparing Limanovii na tydzień przed rozgrywkami

Opublikowano 27.07.2014 07:41:51 Zaktualizowano 04.09.2018 14:12:00 jaca
2 3494

We wczorajszym spotkaniu, na tydzień przed rozpoczęciem drugoligowego sezonu Limanovia przegrała na własnym boisku z trzecioligowym Porońcem Poronin 0-1. Jedynego gola dla rywali zdobył były zawodnik limanowskiego zespołu, Rafał Gadzina.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – PORONIEC PORONIN 0 : 1 (0 : 0)

Gadzina 52.

Limanovia: Różalski – Majcher, Urbański (23 Czajka), Kulewicz, Niechciał -Gryźlak, Skiba, Mysiak, Zawadzki, Piwowarczyk – Chmiest. W drugiej połowie zagrali również: Serafin, Waksmundzki, Kostrubała, Mastalerz, Wilk, Szymula, Pietras, Hudecki, Komorek, Kozieł.

Było to pierwsze spotkanie Limanovii po pięciodniowym obozie przygotowawczym, który odbywał się w Limanowej. Pierwsza połowa była bardzo nudna, a drużyna gospodarzy sprawiała wrażenie przemęczonej. Mecz ożywił się nieco dopiero po zmianie stron. W 52 minucie na prowadzenie wyszedł Poroniec, po akcji byłych zawodników Limanovii. Po podaniu Pawła Kępy celny strzał z 5 metrów oddał Rafał Gadzina. W drugiej połowie ofensywa Limanovii spisywała się znacznie lepiej po wejściu na boisko Rafała Waksmundzkiego i Arkadiusza Serafina. Mimo kilku klarownych sytuacji nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Limanovia rozgrywki w II lidze rozpocznie 3 sierpnia (niedziela) o godz. 17 ze Stalą Stalowa Wola. Na prośbę rywali spotkanie odbędzie się w Limanowej (pierwotnie gospodarze inauguracyjnej kolejki miała być Stal). W najbliższą środę Limanovia rozegra ostatni sparing przed nowym sezonem. W Szczyrzyc o godz. 17:30 zmierzy się tamtejszym Orkanem (liga okręgowa).

W dotychczasowych spotkaniach:

LIMANOVIA – PUSZCZA NIEPOŁOMICE (II liga) 4:2; gole dla Limanovii: Skiba dwie, Waksmundzki, Orłowski.

LIMANOVIA – ROZWÓJ KATOWICE (II liga) 1:2; Waksmundzki.

LIMANOVIA – WISŁA II KRAKÓW (III liga) 4:0; Chmiest, Waksmundzki, Szymula, Serafin.

LIMANOVIA – GLINIK GORLICE (IV liga) 4:0; Serafin, Szymula, Waksmundzki, Kozieł.