Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał

Pracowity weekend Justyny Kowalczyk: słabo w PŚ, obiecująco w maratonie

Opublikowano 07.12.2015 10:23:17 Zaktualizowano 04.09.2018 14:06:01 jaca
0 769

Biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk miała sporo pracy w miniony weekend. W sobotę startowała w Pucharze Świata, a następnego dnia wzięła udział w maratonie narciarstwa biegowego.

Zgodnie z zapowiedziami pochodząca z Kasiny Wielkiej zawodniczka część startów w Pucharze Świata zamienia na udział w maratonach. W sobotę zajęła 32 miejsce w norweskim Lillehammer (bieg łączony), a dzień później była już w we Włoszech. Startująca w barwach Teamu Santander Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w maratonie narciarskim La Sgambeda we włoskim Livigno. Wygrała Austriaczka Katerina Smutna (Polka straciła niej 0,8 sekundy) przed Szwedką Brittą Johansson Norgren (0,7 sekundy przed Justyną Kowalczyk). Z powodu problemów ze śniegiem tegoroczną edycję La Sgambedy przeprowadzono na 24-kilometrowej trasie.