Poniedziałek, 06 maja Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita

PP: KS Tymbark - Limanovia, rozstrzygnął jeden gol.

Opublikowano 09.05.2012 18:01:32 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:18
7 5762

W finale Pucharu Polski na szczeblu limanowskiego podokręgu KS Tymbark walczył z Limanovią. Trzecioligowiec wygrał po golu Mariusza Mężyka i awansował do kolejnej rundy.

KS TYMBARK – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 0-1 (0-1)

0-1 Mężyk 43
Żółta kartka: Kulewicz. Widzów 300.

TYMBARK: Zawada – Bukowiec, Boczoń, Wojtasiński, K. Kurczab – Naściszewski, Koza, Ryś, Sułkowski – Poczkajski, Wikar.

LIMANOVIA: Pyskaty – Wszołek, Kulewicz, Ślazyk, Podstolak – Wańczyk, Skiba, Prokop, Basta – Kępa, Mężyk

Przebieg I połowy:

W Limanovii nie mogło wystąpić czterech zawodników, którzy grali już w obecnych rozgrywkach Pucharu Polski reprezentując inne kluby. Był to: Garzeł, Słaby, Dziadzio i Fałowski.

8 minuta – szansa dla gospodarzy. Mocny strzał Poczkajskiego z rzutu wolnego z 30 metrów poszybował jednak w sam środek bramki i Pyskaty nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

12 minuta – Basta  przeprowadził akcję lewą stroną boiska, podał do Skiby, a ten uderzył obok spojenia słupka z poprzeczką.

17 minuta – Zawada wygrał pojedynek sam na sam z Mężykiem.

21 minuta – uderzenie Basty w krótki róg pewnie obronił bramkarz gospodarzy.

30 minuta – kolejna solowa akcja Basty, ale jego strzał nie sprawił większych problemów Zawadzie.

43 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Ślazyk podał do Mężyka, a ten oddał celny strzał z 10 metrów.

45 minuta – uderzenie Ślazyka zmierzające w światło bramki wybili obrońcy KS Tymbark.

Przebieg drugiej połowy:

60 minuta – Basta wpadł w pole karne i oddał piękny strzał, ale Zawada popisał się efektowną interwencją.

70 minuta – po akcji Poczkajskiego było bardzo groźnie pod bramką gości. Obrońcy Limanovii ofiarną interwencją zażegnują niebezpieczeństwo utraty gola.

73 minuta – po podaniu Basty okazję zmarnował Kiwacki.

79 minuta – strzał aktywnego Kiwackiego poszybował minimalnie nad bramką.

80 minuta – Boczoń przerywa groźną kontrę Limanovii.

83 minuta – groźny strzał Skiby zablokowany przez obrońców gospodarzy.

Kolejnym rywalem Limanovii (na szczeblu okręgu nowosądeckiego) będzie Lubań Maniowy.