Niedziela, 16 czerwca Alina, Justyn, Justyna, Aneta, Benon

Porażka po zaciętym meczu w Kielcach

Opublikowano 24.10.2014 07:27:22 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:06 jaca
0 1331

Po dwóch wysokich zwycięstwach (z Cracovią i Wisłą Kraków)pierwszej porażki w rozgrywkach III ligi doznali koszykarze MKS Limblach Limanowa. Goście dojechali opóźnieni z powodu korków i ulewnych deszczy. Mieli 10 minut na rozgrzewkę i rozpoczęcie meczu.

AZS Galeria Echo Kielce - MKS Limblach Limanowa 79 – 70 (23:10)(12:23)(22:21)(22:16)

Punkty dla Limblachu: Kindlik 21 (4 asysty, 4 zbiórki, 5 strat), Hasior 20 (6 zb, 2 prz.,1 blok, 3 str.), Zając 12 (3zb, 5 str.), Kwandrans 9 (15zb., 5 prz., 6 as., 5 str.), Obrzut 4 (5 fauli), Twaróg 2 (3zb., 1 bl.), Augustyniak 2, Strzelec 0 (2 prz.) Kurczab 0 (2zb), Syktus 0

W pierwszej kwarcie ewidentnie było widać efekty krótkiego rozruchu. Limanowianom nie wpadały rzuty z dystansu, a nawet spod kosza. Skwapliwie wykorzystali to gospodarze i zdecydowanie wygrali tę odsłonę.

W drugiej kwarcie MKS wziął się do roboty i już 8 minucie znakomicie tego dnia dysponowany Kindlik wyprowadził rzutem za 3 swoją drużynę na prowadzenie 31-30. Niestety gospodarze szybko odpowiedzieli pięcioma punktami. Wynik pierwszej połowy ustalił Twaróg kończąc w ostatniej sekundzie dobrze przygotowaną akcję.

Trzecia kwarta upłynęła pod znakiem walki punkt za punkt. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Gospodarze utrzymali prowadzenie dzięki niewiarygodnej grze Busza, który zaaplikował 26 z 28 swoich punktów (6x3) przez pierwsze trzy kwarty.

Na ostatnią odsłonę goście wybiegli zmotywowani i skoncentrowani, jednak znakomitą zmianę dał w drużynie AZS Borowicki (16 pkt.), co pozwoliło odskoczyć kielczanom na 13 punktów. Po akcjach Augustyniaka i Kindlika Lilmblach doszedł rywala na 6 punktów, jednak kilka błędów w ataku i kontry gospodarzy ustawiły mecz w końcówce.

W drużynie z Limanowej wyróżnili się Kindlik, Hasior, Kwadrans i Zając. Kindlik z Hasiorem wzięli na siebie ciężar gry w ataku, a Kwadrans dominował na deskach i świetnie dogrywał piłki do kolegów. Zając wykorzystywał swoją szybkość w obronie i kontratakach. W drużynie gospodarzy oprócz Busza i Borowickiego, dobre zawody rozegrał Jaworski (19 pkt.).

Kluczem do sukcesu gospodarzy była ich świetna dyspozycja strzelecka i dobre zagęszczenie strefy podkoszowej, co nie pozwoliło limanowianom raz po raz pudłującym z dystansu na penetracje i łatwe punkty spod dziury. Drużyna kielecka, prawdopodobnie najwyższa w lidze, dobrze opanowała swoją deskę, co pozwoliło jej na kilka szybkich kontr. Jednak okoliczności meczu, takie jak ciężki dojazd, brak odpowiedniej rozgrzewki i wyjątkowa dyspozycja strzelecka gospodarzy pozwala spokojnie myśleć o rewanżu.

Kolejny mecz (po trzech wyjazdowych spotkaniach( Limblach zagra 9 listopada u siebie, w hali „trójki” na ul. Jordana. Przeciwnikiem MKS-u będzie drużyna KU AZS Politechnika Krakowska.

1. MKS Limblach Limanowa 3 2 1 5 254-216
2. AZS Politechnika Świętokrzyska-Galeria Echo Kielce 3 2 1 5 233-212
3. KU AZS Politechnika Krakowska 2 2 0 4 164-127
4. KS Cracovia Kraków 1906 2 1 1 3 133-137
5. KS Niwa Oświęcim 2 1 1 3 154-162
6. TS Wisła Kraków 2 1 1 3 164-183
7. MKS Skawa Wadowice 2 0 2 2 140-165
8. UKS Regis Wieliczka 1 0 1 1 60-69