Opublikowano 17.04.2011 21:38:44 Zaktualizowano 04.09.2018 14:22:36
1 3651

Słabe występy drużyn z naszego regionu w „okręgówce”.

Gorce Kamienica – ULKS Korzenna 0-7 (0-4)

0-1 Olszewski 21, 0-2 Olszewski 29, 0-3 Szambelan 39, 0-4 Mokrzycki 52, 0-5 Szambelan 62, 0-6 Mokrzycki 69, 0-7 Szambelan 73

Gorce: Majerek – Pierzchała, Z. Franczyk, Kulig (46 Gabryś), Opyd – M. Franczyk (46 Kusyk), P. Zasadni, Ł. Jasiński, Faron (75 Dudzik) – M. Wąchała, P. Jasiński.

Bez motywacji i woli walki podeszli do tego spotkania piłkarze gospodarzy i zasłużenie doznali kompromitującej porażki. Na murawie panowała drużyna z Korzennej, która przewyższała rywali przynajmniej o klasę w każdym elemencie gry. Autsajder z Kamienicy w końcówce próbował zdobyć przynajmniej honorowe trafienie. Okazję na gola zmarnował jednak Ł. Jasiński.

LKS Jodłownik – Orzeł Wojnarowa 1-3 (0-2)
0-1 Nowak 15, 0-2 P. Święs II 27, 0-3 M. Mędoń 63, 1-3 Sara 78

Jodłownik: Śliwa – M. Pazdur (80 Marek), Pazdan, Juszkiewicz, Pociecha – Banach (70 Wąsowicz), Lizak (75 Piwowarczyk), A. Gargas (75 Grzyb), D. Pazdur – Sara, Piechówka.

W 55 min po zagraniu piłki ręką przez jednego z obrońców gości sędzia podyktował rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Lizak. Jodłownik do końca ambitnie walczył o zmniejszenie rozmiarów porażki, ale przyjezdni nie dali się już zaskoczyć. Z przebiegu meczu Orzeł odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo.

Dobrzanka Dobra – Victoria Witowice Dolne 1-1 (1-1)
1-0 Gąsior 30, 1-1 Grobarczyk 45

Dobrzanka: Łazarczyk (88 Nika) – Joniec, Niedojad, P. Podgórni, Janas – D. Drożdż (75 Kuchta), Zawada, K. Dziadoń, G. Palkij (60 P. Drożdż) – Gąsior, Lach (80 Baran).

Gospodarze w pierwszej połowie posiadali wyraźną przewagę. W 30 min Dobrzanka wyszła na zasłużone prowadzenie. Gąsior wykorzystał dokładne podanie od aktywnego K. Dziadonia i pokonał Pulita. Goście wyrównali tuż przed przerwą przeprowadzając składną kontrę.

Po przerwie to Victoria posiadała przewagę i wydawało się, zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drużyna przyjezdnych zmarnowała dwie stuprocentowe okazje. W doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów dla Dobrzanki mógł zdobyć Janas, ale z 8 m minimalnie nad poprzeczką.