Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Podium z dużą stratą do Norweżki

Opublikowano 22.01.2011 15:07:39
1 3045

Justyna Kowalczyk zajęła drugą pozycję w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w estońskiej Otepaeae. Panie startowały na bardzo wymagającej trasie.

Patrząc na to, kto znalazł się na podium wiadomo, że o żadnym przypadku nie ma mowy. Justyna Kowalczyk, która na trasę ruszyła jako ostatnia, mocno rozpoczęła rywalizację i na pierwszym pomiarze czasu – po przebiegnięciu 2,5 kilometrów - Polka miała 2.3 sekundy przewagi nad Norweżką Marit Bjoergen. Później jednak to właśnie zawodniczka ze Skandynawii nadawała tempo. Na kolejnych pomiarach prowadziła już tylko Bjoergen, sukcesywanie powiększając przewagę nad Justyną. Najpierw było to 7 sekund, potem 13, 23, ostatecznie na mecie były to 32 sekundy przewagi. Trzecie miejsce zajęła inna Norweżka Terese Johaug, która straciła do Justyny prawie 10 sekund.
Justyna Kowalczyk w sobotę 33. razy w karierze stanęła na pucharowym podium – 12. razy stała na drugim jego stopniu. Jednak w Otapaeae na tej pozycji uplasowała się pierwszy raz. Dotychczas na estońskich trasach raz była trzecia – wówczas było to pierwsze podium w karierze i trzykrotnie wygrywała.
Polka przyjechała do Estonii z Włoch, gdzie po Tour de Ski przebywała na zgrupowaniu. Po zawodach w Otepaeae nasza zawodniczka ponownie uda się na treningi, bowiem w rywalizacji w Pucharze Świata zaplanowana jest prawie dwutygodniowa przerwa. Wcześniej jednak – w niedzielne przedpołudnie – w Otepaeae odbędzie się sprint techniką klasyczną.