Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Płomień Limanowa zatrzymał lidera z Mszany Dolnej

Opublikowano 21.09.2014 18:16:32 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:29 jaca
1 4598

W derbowym pojedynku nowosądeckiej okręgówki, Płomień Limanowa wygrał przed własną publicznością z Turbaczem Mszana Dolna 1-0. Dla gości były to pierwsze stracone punkty w tym sezonie. Beniaminek z Limanowej kolejny raz pokazał, że w tym sezonie jest bardzo groźny.

PŁOMIEŃ LIMANOWA – TURBACZ MSZANA DOLNA 1 : 0 (1 : 0)

1 : 0 Musiał 6.

Żółte kartki: Piekarczy, R. Drobny (obaj Turbacz)

PŁOMIEŃ: Koza – M. Łątka, Guzik, Zawada (71 S. Koza), Pietruch (46 Bukowiec) – Michura, Odziomek, T. Łątka (82 Jantas), K. Koza, Musiał (82 Jańczy) – Kowalczyk.

TURBACZ: Stadnik – Smoleń, R. Drobny, Wierzycki, Majerek – Wsół (75 G. Szynalik), P. Szynalik, Dąbrowa, Zasadni – Piekarczyk, M. Drobny.

Mecz idealnie ułożył się dla gospodarzy. Już w 6 minucie po dośrodkowaniu Odziomka nadbiegający Musiał z 11 metrów z pierwszej piłki pokonał Piwowarczyka. Turbacz natychmiast ruszył do odrabiania strat. Posiadał przewagę, ale ataki gości były rozbijane w okolicach pola karnego. Najlepszą okazję miał Piwowarczyk, ale wychodząc na czystą pozycję zamiast strzelać na bramkę starał się jeszcze odgrywać piłkę i szansa na gola została zaprzepaszczona.

Tuż po przerwie znakomitą dyspozycją wykazał się bramkarz Płomienia, Ł. Koza. Efektownie obronił zwłaszcza uderzenie Zasadniego z rzutu wolnego. W 55 minucie K. Koza umieścił piłkę w siatce, ale według sędziego był na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Chwilę później Piwowarczyk wygrał pojedynek sam na sam z T. Łątką. W 79 minucie Turbacz miał najlepszą okazję na wyrównanie. Z 5 metrów uderzał Piekarczyk, ale ponownie znakomitą interwencją popisał się Ł. Koza. W ostatnich minutach przewagę posiadał Płomień. Po raz drugi w tym meczu sędzia nie uznał gola K. Kozy (według arbitra ponownie był na pozycji spalonej). Znakomitej okazji dla gospodarzy nie wykorzystał jeszcze Odziomek.