Czwartek, 09 maja Bożydar, Grzegorz, Karolina, Karol, Katarzyna

Płomień Limanowa – Sokół Słopnice: trzy gole w derbach

Opublikowano 07.06.2015 19:45:44 Zaktualizowano 04.09.2018 14:08:51 jaca
0 2623

V liga („okręgówka”, Nowy Sącz). Walczący o utrzymanie Sokół Słopnice odniósł ważne zwycięstwo na wyjeździe z Płomieniem Limanowa w derbach ziemi limanowskiej.

PŁOMIEŃ LIMANOWA – SOKÓŁ SŁOPNICE 0 : 3 (0 : 2)

0:1 K. Śliwa 2, 0:2 Szczepan Goliński 19, 0:3 Matras 85.

Żółte kartki: K. Koza, M. Guzik, Kiełbasa, Bukowiec – Sylwester Goliński, Kaźmierek, P. Grucel dwie. Czerwona kartka: P. Grucel 83 (Sokół Słopnice, w konsekwencji dwóch żółtych). Widzów 350.

PŁOMIEŃ: Ł. Koza – D. Pietruch, M. Guzik (39 Haszczyc), Zawada, M. Łątka (76 Musiał) – Kaim, T. Łątka, K. Koza, Jantas (58 Sz. Koza), Kiełbasa – Bukowiec.

SOKÓŁ: Trzupek – Sylwester Goliński, Smoleń, Więcek, Poręba – Kaźmierek, Postrożny (84 Michałka), K. Śliwa, Matras, Szczepan Goliński (89 Zaręba) – P. Grucel.

Sokół znakomicie rozpoczął ten mecz, bo już w 2 minucie K. Śliwa wygrał pojedynek sam na sam z Ł. Kozą. Goście poszli za ciosem i w 19 minucie prowadzili 2-0 po indywidualnej akcji Szczepana Golińskiego. Płomień w pierwszej połowie nie mógł się pozbierać po nieudanym początku. Spotkanie było zacięte, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero po zmianie stron gospodarze się przebudzili i stworzyli dwie klarowne sytuacje strzeleckie. Pojedynek sam na sam z Trzupkiem przegrał K. Koza. Znakomita okazję miał także Haszczyc, który minął już bramkarza gości, ale piłkę zmierzającą do bramki wybili obrońcy. W końcówce indywidualną akcję celnym strzałem zakończył Matras i Sokół odniósł wysokie zwycięstwo, które jest niezwykle ważne w kontekście jego walki o utrzymanie.