Pierwsza oznaka piłkarskiej wiosny w klasie A

Opublikowano 05.04.2016 18:05:30 Zaktualizowano 04.09.2018 14:04:12 jaca
0 2269

Limanowska klasa A rundę wiosenną rozpoczyna w najbliższy weekend. W ubiegłą niedzielę rozegrano spotkanie zaległe z jesieni.

Witów Mszana Górna zremisował z LKS Mordarka 4-4. A właściwie mecz został dokończony. Jesienią w trakcie meczu zmarł zawodnik LKS Mordarka, Adam Szubryt.

Relacja ze strony LKS Mordarka:

„Mecz z Witowem rozpoczęliśmy nietypowo bo od 30 minuty, przegrywaliśmy go 0:1 i zaczęliśmy rzutem karnym. Mecz poprzedziła minuta ciszy ku pamięci tragicznie zmarłego naszego przyjaciela Adama Szubryta. Nasza drużyna wybiegła na boisko w nowych strojach a na koszulce każdy miał czarną opaskę, w których będziemy grać całą rundę wiosenną. Mecz rozpoczał się dobrze bo rzut karny na bramke wykorzystał Dominik Sułkowski pewnym strzałem w prawy róg bramki. Poźniej już nie było tak dobrze i mimo, że pierwsza połowa trwała zaledwie 15 minut straciliśmy jeszcze bramkę i przegrywaliśmy do przerwy 1:2. W drugiej połowie straciliśmy dwie bramki i wydawało się, że 1:4 to wynik, którego nie odrobimy. Jednak ładną akcję przeprowadzil Sylwester Bulanda, który podłączył się z obrony i zdobył bramkę. Ta bramka była przełomowa od tego momentu gospodarze nie wychodzili praktycznie z własnej połowy i bramkę kontaktową po ładnej akcji zdobył Marcin Wojcieszczak, który nie dał szans bramkarzowi w sytuacji sam na sam. Bramka wyrównująca padła w końcówce, Marcin Wojcieszczak dośrodkował w światło bramki, bramkarz odbił piłkę na słupek a tam dopadł do niej Krzysiek Niezabitowski i umieścił piłkę w rogu bramki. Mieliśmy jeszcze dwie znakomite sytuacje ale niestety nie udało się wygrać ale po takim przebiegu meczu remis należy przyjąć z zadowoleniem”.

Drugi zaległy mecz LKS Mordarka – Uran Łukowica odbędzie się 3 maja.

1. Zalesianka Zalesie 10 26 8 2 0 31-16
2. Zenit Kasinka Mała 10 21 6 3 1 29-16
3. Laskovia Laskowa 10 15 4 3 3 22-17
4. Stradomka Skrzydlna 10 15 4 3 3 17-10
5. Witów Mszana Górna 10 15 4 3 3 28-28
6. LKS Rupniów 10 13 4 1 5 20-19
7. Gorce Kamienica 10 13 4 1 5 15-25
8. Orkan Niedźwiedź 10 12 3 3 4 15-20