Piątek, 10 maja Izydor, Antonina, Symeon, Jan

Pięć medali na Mistrzostwach Polski! Rewelacyjna Wioletta Orczykowska.

Opublikowano 20.03.2015 11:44:56 Zaktualizowano 04.09.2018 14:09:53 jaca
3 5522

Znakomite wyniki osiągnęła Wioletta Orczykowska podczas Mistrzostw Polski 17 i 18-latków, które odbyły się w Gliwicach. Zdobyła pięć medali (w tym dwa złote), poprawiając swoje rekordy życiowe. Świetny wynik osiągnęła zwłaszcza na 200 metrów stylem dowolnym.

Wioletta Orczykowska reprezentuje klub sportowy Limanowa Swim, ale trenuje w SMS Karków pod okiem trenera Roberta Brusa. Została dwukrotną Mistrzynią Polski 17-18 latków w konkurencjach 400 metrów (4:12.27 – rekord życiowy) i 200 metrów stylem dowolnym (1:59.22 – rekord życiowy). Rewelacyjny jest zwłaszcza występ na 200 m stylem dowolnym. Po raz pierwszy w życiu złamała barierę dwóch minut, uzyskując rezultat 1:59.22, który w tym momencie daje jej dziewiąte miejsce w historii polskiego pływania w tej konkurencji!

Zdobyła także srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem dowolnym (55:91- rekord życiowy), brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym (26:01 – rekord życiowy) i srebro na dystansie 800 metrów stylem dowolnym (8:55,06).

Natomiast Julia Mruk (Limanowa-Swim) podczas Soboty Pływackiej w Wieliczce w kategorii 11-latków zdobyła dwa medale. Złoty medal na dystansie 50m stylem motylkowym (37,62 – rekord życiowy) oraz srebrny medal na dystansie 200m stylem dowolnym (2`46``77 – rekord życiowy).