Wtorek, 30 kwietnia Marian, Katarzyna, Ludwik, Pius, Donata, Balladyna, Lilia

Pięć medali na międzynarodowym turnieju

Opublikowano 10.10.2012 07:09:25 Zaktualizowano 04.09.2018 14:17:56 jaca
0 1759

Bardzo dobrze spisali się limanowscy karatecy podczas II międzynarodowego turnieju „IKO GALIZIA CUP 2012”. Leżajski turniej już wiele miesięcy wcześniej znalazł się w oficjalnym kalendarzu imprez firmowanych przez największą i najbardziej prestiżową światową organizację jaką jest International Karate Organization (IKO).

W turnieju udział wzięło 311 zawodników z 6 krajów (Polska, Ukraina, Słowacja, Hiszpania, Węgry, Białoruś). W sumie byli to przedstawiciele 45 klubów.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała ośmioosobowa ekipa w składzie: Oskar Kumor, Karolina Halat, Patrycja Kogutowicz, Agnieszka Puch, Rafał Puch, Paweł Tokarczyk oraz Patryk Mruk wraz z Senseiami: Zbigniewem Golińskim i Zbigniewem Gągolą, którzy sędziowali podczas II Galizia Cup.

Ta nieliczna grupa zdobyła 5 medali! 1 złoty medal, 1 srebrny medal oraz 3 brązowe medale w konkurencji full contact w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych:

- Oskar Kumor zdobył złoty medal w kategorii  -75 kg - junior młodszy.

- Karolina Halat  zdobyła srebrny medal w swojej kategorii – kadetka.

- Patrycja Kogutowicz zdobyła brązowy medal w kategorii +55 kg – juniorka młodsza.

- Agnieszka Puch zdobyła brązowy medal w kategorii -55 kg – juniorka młodsza.

- Paweł Tokarczyk zdobył brązowy medal w kategorii +80 kg – senior.

Oskar Kumor w pięknym stylu pokonał swoich przeciwników w eliminacjach w kategorii -75 kg junior młodszy, również w półfinale oraz finale nie miał sobie równych i ostatecznie zdobył pierwsze miejsce.

Halat Karolina po bardzo ciężkich eliminacjach, w których toczyła boje z dogrywkami, w półfinale musiała uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy.

Patrycja Kogutowicz bez większych problemów dostała się do najlepszej czwórki. W półfinale spotkała się ze swoją odwieczną rywalką z Wrocławia, niestety tym razem Patrycja przegrała i ostatecznie zajęła 3 miejsce.

Agnieszka Puch mając trochę szczęścia zawody rozpoczęła z pustym losem. Po wygranej jednej walce eliminacyjnej znalazła się w czwórce najlepszych, gdzie w półfinale po ciężkiej walce z dogrywką, niestety uległa swojej przeciwniczce.

Paweł Tokarczyk po bardzo obiecujących walkach eliminacyjnych w półfinale decyzją sędziów musiał uznać wyższość przeciwnika.

Patryk Mruk, Rafał Puch oraz Anna Kądziołka niestety odpadli już w eliminacjach, po bardzo wyrównanych walkach.