Sobota, 18 maja Eryk, Feliks, Aleksander, Jan, Alicja, Edwin

Piaskowy ścigał się w Mistrzostwach Polski

Opublikowano 01.07.2015 09:45:29 Zaktualizowano 04.09.2018 14:08:24 jaca
2 2270

Kolarstwo szosowe, Mistrzostwa Polski. Emanuel Piaskowy (mieszkaniec Lipowego) zajął 39 miejsce wśród elity mężczyzn. Kolarze mieli przed sobą 13 rund, czyli łącznie 234 kilometry. Na starcie elity mężczyzn w Sobótce stanęły największe gwiazdy polskiego peletonu, m.in. Michał Kwiatkowski, Rafał Majka, Przemysław Niemiec.

Mistrzem Polski czwarty raz w karierze został Tomasz Marczyński. Emanuel Piaskowy (zawodnik zawodowej grupy Cycling Academy Team) stracił do zwycięzcy 15 minut i 15 sekund. Do mety dotarł w głównej grupie peletonu i został sklasyfikowany na 39 miejscu. W obecnym sezonie młody kolarz z Lipowego zrobił duże postępy i zajmował już czołowe miejsca w zawodowych wyścigach.