Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Patria ruszyła do biegu, są pierwsze osiągnięcia

Opublikowano 26.03.2014 08:29:53 Zaktualizowano 04.09.2018 14:13:09 jaca
2 2986

W ubiegłym tygodniu swoje pierwsze starty w sezonie biegu na orientację rozpoczęli podopieczni Witolda Sochackiego - zawodnicy UKS Patria Młynne

W czwartek podczas I etapu zawodów Kraków City Race (bieg sprinterski nocny Kraków-Mistrzejowice) bardzo dobre 2 miejsce zajął junior Piotr Mamala. W kategorii młodzików Małgorzata Sroka uplasowała się na 4, a jej koleżanka klubowa Klaudia Zelek 5 miejsce.

Niedziela i kolejny start. Tym razem była to I runda Grand Prix Małopolski - bieg klasyczny w Zabierzowie. Klaudia Zelek zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i zwyciężyła w kategorii K12. Małgorzata Sroka uplasowała się tuż za nią. W najmłodszej kategorii M10 swoje pierwsze zwycięstwo zanotował Jakub Janik. Piotr Mamala (M16) ponownie uplasował się na 2 miejscu, podobnie zresztą jak Krzysztof Fitrzyk (M12). Jakub Dudek w kategorii M14 zajął 3, a Daniel Piaskowy 4 miejsce.

Kolejne starty już w pierwszy weekend kwietnia – III i IV runda Grand Prix Małopolski w okolicach Ogrodzieńca.
Natomiast 10 maja UKS Patria Młynne już po raz trzeci będzie organizatorem akcji „Cała Polska biega z mapą”. Zawody te odbędą się w limanowskim parku, a patronować im będzie Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. Wkrótce na stronie Patrii http://www.patriamlynne.pl ukaże się komunikat techniczny dotyczący tej Akcji.