Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Osiem goli w meczu Limanovia – Orkan Szczyrzyc

Opublikowano 02.04.2017 18:24:48 Zaktualizowano 04.09.2018 13:59:16 jaca
4 5833

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 18 kolejka: Limanovia prowadziła z Orkanem już czterema golami, ale w ciągu kilkunastu minut przewaga drastycznie się zmniejszyła. Ostatecznie decydujący cios w doliczonym czasie gry zadał Kamil Kurczab i wicelider 4 ligi wygrał 5-3.

LIMANOVIA LIMANOWA – ORKAN SZCZYRZYC 5 : 3 (2 : 0)

1:0 Piwowarczyk 7, 2:0 Jacak 18, 3:0 Wsół 53, 4:0 K. Kurczab 66 karny, 4:1 Ślazyk 76 samobójcza, 4:2 Tabor 77 karny, 4:3 Olejarz 88, 5:3 K. Kurczab 90(+3).

Żółte kartki: Wsół - Mlostek, Gargas.

LIMANOVIA: Mastalerz – Ślazyk, Ruchałowski (66 Lichota), Kandel, Witek (70 Śmierciak) – J. Piwowarczyk (70 G. Mus), Jacak, K. Kurczab, Kaczor – Kurek, Kożuch (46 Wsół).

ORKAN: K. Piwowarczyk – Gargas, Mlostek, Olejarz, Tylek (60 K. Wójs) – Chochołek (46 Jastrzębski), Poznański, Tabor, Oleksy – Wardęga (46 Kozioł), Limanówka (46 P. Wójs).

Dla szczyrzyczan była to trzecia kolejna porażka w rundzie wiosennej, natomiast Limanovia w tym roku wszystko wygrywa. Gospodarze mieli mecz pod kontrolą i zanosiło się na łatwe i wysokie zwycięstwo. Tymczasem w ciągu kilkunastu minut wszystko sobie skomplikowali i w ostatnich minutach mocno obawiali się, czy utrzymają prowadzenie.

Tak padły gole:

1:0 – rajd lewą stroną boiska przeprowadził Józef Piwowarczyk, wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam z K. Piwowarczykiem umieścił piłkę w siatce.

2:0 – po uderzeniu K. Kurczaba bramkarz Orkana zdołał odbić piłkę, ale Jacak zdążył z celną dobitką.

3:0 – precyzyjne podanie z głębi pola otrzymał Wsół i w sytuacji sam na sam z K. Piwowarczykiem podwyższył rezultat.

4:0 – w polu karnym sfaulowany został Kurek, a podyktowany rzut karny wykorzystał K. Kurczab.

4:1 – przy próbie wybicia piłki z pola karnego Limanovii Ślazyk tak niefortunnie interweniował, że wpakował futbolówkę do własnej bramki.

4:2 – minęło kilkadziesiąt sekund i Orkan zdobył drugiego gola, Tabor bezbłędny z rzutu karnego.

4:3 – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celną główką popisał się Olejarz.

5:3 – precyzyjne uderzenie K. Kurczaba z rzutu wolnego z ponad 20 metrów.

1. Barciczanka Barcice 18 42 13 3 2 36-11
2. Limanovia Limanowa 18 40 12 4 2 48-18
3. Watra Białka Tatrzańska 18 33 10 3 5 27-18
4. Lubań Maniowy 18 32 9 5 4 41-25
5. Poprad Muszyna 18 30 8 6 4 29-26
6. Bocheński KS 17 25 7 4 6 31-26