Opublikowano 03.05.2015 19:32:59 Zaktualizowano 04.09.2018 14:09:21 jaca
0 2127

LIGA OKRĘGOWA. W bardzo ciekawym spotkaniu lider rozgrywek KS Tymbark zremisował na wyjeździe z Olimpią Pisarzowa.

OLIMPIA PISARZOWA – KS TYMBARK 1 : 1 (0 : 1)

0 : 1 Naściszewski 19, 1 : 1 Kandyfer 46.

Sędzia główny: Młynarczyk (Nowy Sącz). Żółte kartki: Wańczyk – Naściszewski, Wojtasiński, Zawada. Widzów 350.

OLIMPIA: Basta – Górski, Kandyfer, Pustelnik (80 Tumidaj), Zięcina – Dudek, Kociołek (83 Nawalaniec), Fałowski, Maślanka (65 Jabłoński), Wańczyk – Sobonkiewicz (46 Kubicki).

TYMBARK: Zawada – Wojtasiński, Ł. Ryś, T. Olejarz, Kurczab – Porębski, Sułkowski, Miśkowiec, Naściszewski (75 M. Ryś) – Kurek (75 Czaja), Ślazyk.

W pierwszej połowie goście posiadali przewagę. Już w 10 minucie po błędzie defensywy Olimpii, piłkę przejął Ślazyk i w sytuacji sam na sam z Bastą trafił w słupek. Gospodarze szybko odpowiedzieli groźną akcją. Po podaniu Sobonkiewicza z 7 metrów Wańczyk posłał piłkę wprost w bramkarza KS Tymbark. W 19 minucie goście wyszli na prowadzenie, gdy Naściszewski w sytuacji sam na sam z Bastą z 5 metrów umieścił futbolówkę w krótkim rogu. Tymbark poszedł za ciosem i po chwili ten sam zawodnik ponownie posłał piłkę do siatki, ale zdaniem sędziego Naściszewski znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany. W 35 minucie po główce Ślazyka piłka odbiła się od słupka. Olimpia miała spore kłopoty w pierwszej części spotkania, ale druga połowa rozpoczęła się dla nich znakomicie. Z prawej strony dośrodkował Kociołek i Kandyfer strzałem z pierwszej piłki z 8 metrów umieścił piłkę pod poprzeczką. Olimpia uwierzyła, że może pokonać lidera i zaczęła grać znacznie śmielej w ataku. W 70 minucie z bardzo dobrej sytuacji spudłował Dudek. W 83 minucie dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Kubicki. Najpierw Zawada świetnie obronił, a przy drugim strzale piłka trafiła w słupek. W 90 minucie bliski szczęścia był Tymbark, jednak główka Ślazyka była minimalnie niecelna. W doliczonym czasie gry z 15 metrów chybił Nawalaniec. Zdaniem gospodarzy wynik remisowy jest sprawiedliwy, natomiast KS Tymbark miał po meczu spore zastrzeżenia do sędziów. Ich zdaniem pomylili się nie uznając gola Naściszewskiego przy stanie 0-1. Twierdzili również, że w drugiej połowie główny arbiter powinien odgwizdać dwa rzuty karne na ich korzyść.