Wtorek, 07 maja Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August

Olimpia Pisarzowa zremisowała wygrany mecz

Opublikowano 12.09.2016 08:17:15 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:04 jaca
0 2555

V LIGA („OKRĘGÓWKA”, NOWY SĄCZ), 6 kolejka. Olimpia Pisarzowa mimo przygniatającej przewagi i dwubramkowego prowadzenia do 79 minuty, musiała pogodzić z remisem w pojedynku z Grodem Podegrodzie. Podopieczni Artura Sejuda stracili pierwsze punkty w tym sezonie, ale nadal znajdują się na czele ligowej tabeli.

OLIMPIA PISARZOWA – GRÓD PODEGRODZIE 3 : 3 (3 : 1)

1:0 Szkaradek 25, 2:0 Kubicki 27, 2:1 Konstanty 45 karny, 3:1 Górski 45(+1), 3:2 D. Knurowski 79, 3:3 Ciagło 80.

Sędziował: Łukasz Kogut (Nowy Sącz). Żółte kartki: Konstanty, Kostrzewa, Ciągło – Tumidaj. Widzów 250.

OLIMPIA: Tomasik – Koralik, Górski, Pociecha, Szkaradek - Wańczyk, Dudek (46 Tumidaj), Nieć, Smoleń (46 Piszczek), Wielek (85 Pustelnik) – Kubicki (75 Nawalaniec).

Olimpia straciła pierwsze punkty w tym sezonie, mimo że posiadała przygniatającą przewagę. Już po pierwszej połowie osiągnęła dwubramkową przewagę. W 25 minucie Kubicki uderzył zza pola karnego, bramkarz gości odbił piłkę przed siebie a nadbiegający Szkaradek celną dobitką wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później role się odwróciły, dośrodkował Szkaradek, a gola zdobył Kubicki (piękne uderzenie z woleja z około 20 metrów). W 45 minucie kontaktową bramkę strzelili goście. Piłkę ręką w polu karnym zagrał Pociecha, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał Konstanty. W doliczonym czasie pierwszej połowie trzeciego gola dla Olimpii strzelił Górski, celną główką po dośrodkowaniu Szkaradka. Już w pierwszej połowie gospodarze zmarnowali kilka innych groźnych sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie Olimpia do 75 minuty właściwie nie schodziła z połowy gości i marnowała kolejne okazje na podwyższenie rezultatu. Wydawało się, że ich zwycięstwo nie jest zagrożone. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund po dwóch prostych stratach rywale strzelili dwa gole i zdołali zdobyć punkt.

1. Olimpia Pisarzowa 6 16 5 1 0 16-6
2. Sandecja II Nowy Sącz 6 15 5 0 1 25-11
3. Jarmuta Szczawnica 6 13 4 1 1 18-7
4. Sokół Słopnice 6 13 4 1 1 17-7
5. LKS Szaflary 6 13 4 1 1 13-7
6. Kolejarz Stróże 5 12 4 0 1 13-10
7. Gród Podegrodzie 6 10 3 1 2 16-15
8. KS Zakopane 5 9 2 3 0 12-4