Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał

Nordick Walking: mistrzowski start w Szklarskiej Porębie

Opublikowano 10.10.2013 07:25:48 Zaktualizowano 04.09.2018 14:14:49 jaca
1 1923

Robert Faron z Zalesia okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej w Mistrzostwach Świata w Nordick Walking, które odbyły się w Szklarskiej Porębie. Świetnie spisał się również Edward Mucha i Piotr Faron.

W pierwszym dniu zawodów zawodnicy rywalizowali na dwóch trasach płaskich (cross 10 i 20 km), gdzie co roku odbywają się Biegi Piastów. W drugim dniu rywalizowali na 10 km trasie hill (wejście na Szrenicę). Trasa prowadziła od dolnej stacji wyciągu na Szrenicę (650 m), poprzez stację pośrednią, z metą zlokalizowaną na Szrenicy (1362 m). Dystans ten w czasie 01:14:40 najszybciej pokonał Robert Faron.

Startując w crossie na dystansie 10 km Edward Mucha (Limanowa Forrest) w swojej kategorii wiekowej M 55 wywalczył srebrny medal, natomiast pochodzący z Zalesia Piotr Faron w kategorii M 60 zajął czwarte miejsce.

Obydwaj zawodnicy rywalizowali również w biegu niedzielnym hill (wejście na Szrenicę), zajmując w swoich kategoriach miejsca na podium. Edward Mucha został wicemistrzem (kategoria M 55), a Piotr Faron brązowym medalistą (kategoria M 60).

Na podstawie: UG Kamienica.