Piątek, 17 maja Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir, Wera

Niespodziewana porażka Limanovii przed własną publicznością!

Opublikowano 01.10.2016 17:01:19 Zaktualizowano 04.09.2018 14:01:44 jaca
4 5409

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 9 kolejka: Prowadząca w ligowej tabeli po 8 kolejkach Limanovia doznała pierwszej w tym sezonie porażki. Niespodziewanie przegrała u siebie 0-2 z BKS Bochnia.

W szeregach Limanovii od pierwszej minuty wystąpił trzech byłych zawodnik BKS Bochnia: Karol Mus, Grzegorz Mus i Michał Ruchałowski. Zwłaszcza ostatni z wymienionych nie będzie miło wspominał konfrontacji ze swoimi byłymi kolegami, bowiem tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wpakował piłkę do własnej bramki. W linii defensywnej gospodarzy bardzo widoczny był brak Sylwestra Wierzyckiego, który nie wystąpił ze względu na kontuzje.

LIMANOVIA LIMANOWA – BKS BOCHNIA 0 : 2 (0 : 1)

0:1 Jacak 18, 0:2 Ruchałowski 48 (samobójcza).

Sędzia główny: Łukasz Dragan (Wadowice). Żółte kartki: Kandel, Kożuch – Jacak, Zubel, Ochlust. Widzów 500.

LIMANOVIA: Bieda – Wsół, Ruchałowski, Kandel, K. Mus – Piwowarczyk (46 Kożuch), Lichota, K. Kurczab, G. Mus (76 M. Czaja), Kaczor – Kurek.

BKS: Szydłowski – Grzyb, Mazur (72 Ochlust), Marut, Bukowiec – Lewicki (46 Górecki), Jacak (66 Dobranowski), Tokarczyk, Budzyn (88 Tabor) – Siwek, Zubel.

Pierwsza połowa zawiodła kibiców. Twarda gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Momentami na boisku było bardzo nudno, kibice nie zobaczyli zbyt wielu ciekawych sytuacji podbramkowych. W 18 minucie goście wyszli na prowadzenie, gdy precyzyjny strzał z 18 metrów z rzutu wolnego oddał Jacak.

Niestety również druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla gospodarzy. Nieporozumienie Biedy z Ruchałowskim i po niefortunnym uderzeniu kapitana Limanovii piłka wpadła do siatki. Od tego momentu gospodarze wreszcie zaczęli grać znacznie lepiej. Posiadali wyraźną przewagę, ale mimo kilku znakomitych okazji albo nieznacznie chybili, albo efektownymi interwencjami popisywał się bramkarz gości. Najbliższy celu był Kaczor, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka.