Niedziela, 12 maja Achilles, Joanna, Dominik, Pankracy

Na Mistrzostwach Polski, wysoko w górach

Opublikowano 08.06.2016 19:09:43 Zaktualizowano 04.09.2018 14:03:17 jaca
0 1418

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Skyrunning (biegi wysokogórskie). Kolejny raz blisko czołówki był 42-letni zawodnik z Zalesia, Robert Faron.

W Zakopanem rozegrano IX Bieg im. Franciszka Marduły - Mistrzostwa Polski w Skyrunningu. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 32 km, a suma przewyższeń wynosiła 2218 metrów. Ponownie tytuł Mistrza Polski zdobył Marcin Świerc (Lisowice) w czasie 3 godzin 2 minut i czterech sekund. Robert Faron z Zalesia został sklasyfikowany na szóstym miejscu (w Mistrzostwach Polski na piątym, bowiem drugą pozycję zajął zawodnik z Czech), tracąc do zwycięzcy niewiele ponad 9 minut. Do medalu Mistrzostw Polski zabrakło mu dwie minuty. Wszyscy zawodnicy, którzy go wyprzedzili byli od niego znacznie młodsi. Wysokie 14 miejsce zajął także Artur Baran (30 lat) z Dobrej, reprezentujący klub KS Limanowa Forrest, do zwycięzcy stracił niewiele ponad 25 minut.