Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Motor rozjechał Limanovię

Opublikowano 03.05.2014 16:53:48 Zaktualizowano 04.09.2018 14:12:49 jaca
20 8685

Limanovia kontynuuje fatalną dyspozycję na wyjazdach. Dzisiaj przegrała z Motorem 1-4. W trzech ostatnich spotkaniach na wyjazdach (czyli we wszystkich tegorocznych meczach na wyjeździe) straciła aż 11 goli , grając z drużynami z dolnych rejonów tabeli . Defensywa podopiecznych Dariusza Sieklińskiego popełnia bardzo dużo błędów.

II LIGA, GRUPA WSCHODNIA:

MOTOR LUBLIN – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 4 : 1 (1 : 0)

1:0 Tataj 32, 2:0 Karwan 53, 2:1 Komorek 70, 3:1 Tataj 74, 4:1 Tataj 86.

Sędzia główny: Andrzej Chudy (Zabrze). Żółte kartki: Król, Falisiewicz - Skiba.

MOTOR: Frąckowiak – Falisiewicz, Komor, Karwan, Jaroń - Stachyra (79 Mihalewsky), Król, Koziara (72 Lewiński), Kądzior (88 Gąsiorowski) - Wrzesiński (90 Zieliński), Tataj.

LIMANOVIA: Sotnicki – Niechciał, Kulewicz, Garzeł, Majcher (90 Hudecki) - Pyciak (88 Byszewski), Czajka (46 Komorek), Pietras, Skiba, Serafin (75 Piwowarczyk) - Dziadzio .

Przebieg pierwszej połowy:

Na początku meczu uwidoczniła się przewaga gospodarzy, którzy jednak nie potrafili zagrozić bramce rywali. W 7 minucie strzał oddał najskuteczniejszy strzelec Motoru Tataj, ale piłka poszybowała obok słupka. Limanovia prowadzenie powinna objąć w 10 minucie. Po szybkiej kontrze w pole karne wpadł Dziadzio i podał do Niechciała. Obrońca gości uderzał z kilku metrów z pierwszej piłki, jednak nie zdołał trafić w światło bramki. Pięć minut później było gorąco w polu karnym gości. Po akcji Wrzesińskiego z bliskiej odległości spudłował Stachyra. Limanovia posiadała przewagę w środku pola, próbując zaskoczyć rywali strzałami z dystansu. Jednak uderzenie Serafina i Skiby były niecelne. W 32 minucie to gospodarze objęli prowadzenie. Obrońcy gości nie potrafili upilnować w polu karnym Macieja Tataja, a ten z 12 metrów strzałem w długi róg pokonał Sotnickiego. Utrata gola podziałała na Limanovię bardzo deprymująco. W końcówce pierwszej połowy goście nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali, Motor kontrolował wydarzenia na boisku.

Przebieg drugiej połowy:

Limanovia obiecująco rozpoczęła drugą część gry posiadając lekką przewagę. Jednak to Motor stwarzał groźniejsze sytuacje. W 50 minucie Sotnicki z trudem obronił strzał zawodnika gospodarzy. Chwilę później było już 2-0. Po dośrodkowaniu Kądziora z rzutu rożnego celną główką popisał się Piotr Karwan. Po stracie drugiego gola Limanovia przez dłuższy czas nie potrafiła dojść do siebie. Wydawało się, że Motor kontroluje sytuację i bez problemów utrzyma korzystny rezultat do końca spotkania. Tymczasem w 70 minucie Limanovia strzeliła kontaktowego gola. Drużynie gości pomógł w tym bramkarz gospodarzy. Po błędzie Frąckowiaka piłkę w pustej bramce umieścił Rafał Komorek. Limanovia ruszyła do ataków, ale po kilku minutach to Motor cieszył się z trzeciego gola. Akcje przeprowadzoną prawą stroną boiska wykończył Maciej Tataj. Był to czwarty gol jaki w tym sezonie Tataj strzelił Limanovii (jesienią zdobył dwa gole w Limanowej w przegranym meczu przez Motor 2:3). Limanovia niestety kontynuowała bardzo słabą grę. Motor posiadał wyraźną przewagę. W 86 minucie katem Limanovii był ponownie Maciej Tataj wykorzystując kolejny błąd defensywy podopiecznych Dariusza Sieklińskiego. Limanovia rozegrała kolejny kiepski mecz na wyjeździe. Niepokoi, że ostatnio podopieczni Dariusza Sieklińskiego tracą bardzo dużo goli w drugich połowach, co niezbyt dobrze świadczy o przygotowaniu kondycyjnym drużyny. A to w końcówce sezonu może mieć kluczowe znaczenie.