Piątek, 10 maja Izydor, Antonina, Symeon, Jan

Mistrzostwa Polski: do medalu zabrało niewiele

Opublikowano 14.03.2012 07:06:24 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:46
0 2553

Pływanie. W Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów na 25 metrowym basenie. O medale walczyły dwie zawodniczki Limanowa-Swim.

Limanowski klub reprezentowała Wioletta Orczykowska i Paulina Widomska. Na dystansie 50m stylem dowolnym Wioletta poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy i z czasem 27:96 zakwalifikowała się do finału B (ostatecznie zajęła 15 miejsce). Paulina Widomska ten sam dystans pokonała w czasie 29:99.

Na dystansie 200m stylem dowolnym Wioletta Orczykowska po raz kolejny poprawiła swój rekord życiowy (tym razem o ponad 2 sekundy), uzyskując czas 2:10:68. Dało jej to kwalifikację do finału A. W eliminacja odpadła Paulina Widomska. W finale Orczykowska ponownie poprawiła swój rekord życiowy i z czasem 2:09:47 zajęła 6 miejsce w Polsce.

W ostatnim dniu zawodów świetny start Pauliny Widomskiej na 100m stylem dowolnym pozwolił jej ustanowić nowy rekord życiowy 1:06:49. Natomiast na dystansie 100m stylem zmiennym Paulina uzyskała wynik  1:13:27.

Rewelacyjny start Wioli Orczykowskiej podczas eliminacji pozwolił zakwalifikować się do finału A  z czasem 59:18. Była jedną z faworytek w walce o medal. Osiem najlepszych zawodniczek z całej Polski stanęło do startu na 100m stylem dowolnym. Walka trwała do samego końca i zaledwie 0,05 sekundy dzieliło Wiolę od podium i brązowego medalu. Ostatecznie Orczykowska zajęła 4 miejsce w Polsce.