Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Mikołajkowe święto koszykówki w Limanowej

Opublikowano 14.12.2021 12:25:00 Zaktualizowano 14.12.2021 12:37:08 jaca
2 3436

III liga koszykówki mężczyzn. Relacja z meczu Elektret Limanowa - Skawa Wadowice.

MKS Elektret Limanowa – MKS Skawa Wadowice 74:87 (25:19, 12:27, 15:17, 22:24)

Sławecki 19, Siedlarz 16, Patryk Kwandrans 15, Kindlik 7, Kasiński 6, Tąta 6, Frączek 4, Olczyk 1, Sabura, Szary, Garbacz

Mikołajkowe święto zgromadziło wielu kibiców na trybunach. Dla wszystkich dzieci zostały przygotowane przez klub paczki z prezentami od sponsorów, które zostały rozdane w przerwie meczu. W rolę Mikołaja wcielił się bardzo lubiany Tomasz Olczyk, najwyższy z limanowskich koszykarzy. Sponsorami nagród byli:

Elektret Centrum Eletryczne sp. z o.o. – hurtownie elektryczne - sponsor tytularny

Gol, Jacek Włodarczyk - sklep sportowy

Za oprawę fotograficzną odpowiadał Michał Wojtas (Fotopola).

Mecz z drużyną z Wadowic był przetarciem się dla nowych zawodników w klubie. W wyniku kontuzji nie mogą występować lub występują sporadycznie doświadczeni zawodnicy, na których opierała się gra w ostatnich latach: Piotr Kwandrans, Andrzej Peciak, Jarosław Augustyniak, Patryk Grzybek. W trybie awaryjnym klub ściągnął do pierwszej drużyny młodzieżowców (Kasiński, Sabura) i dodatkowych dwóch zawodników z Nowego Sącza (Szary, Garbacz).

Pierwsza kwarta wyglądała jak za dawnych czasów. Ofensywna i kombinacyjna gra gospodarzy pozwoliła na zadowalający wynik (25-19).

W drugiej kwarcie, w wyniku zmian gra limanowian się nieco posypała. Brak doświadczenia i zrozumienia wśród zawodników w połączeniu z agresywniejszą grą rutyniarzy z Wadowic zaowocował piętnastopunktową porażką i wynikiem 37-46 na korzyść gości po I połowie.

W drugiej połowie mecz toczył się w wyrównany sposób.

Głównymi przyczynami porażki były brak szybkiego powrotu do obrony, brak poprawnego zastawiania, zwłaszcza na bronionej tablicy i przegrane pojedynki 1 na 1 z trzema zawodnikami gości (Skrok, Rejowski i Pabich), którzy zdobyli łącznie 75 z 87 punków! Zawodnicy limanowscy trafili 7 x 3, przeciwnicy 5 x 3. Skuteczność rzutów wolnych była bardzo niska i oscylowała w granicach 55%.

Z pozytywów można zaznaczyć debiut trzecioligowy Kacpra Sabury i znakomitą postawę Jakuba Kasińskiego, który przebojem się wdarł do drużyny i jest jej ważnym elementem. Oprócz zawodników, którzy zawsze grają swoje (Sławecki, Kindlik, Siedlarz, Kwandrans, Frączek), da się też zauważyć spory postęp Konrada Tąty, który z meczu na mecz gra coraz lepiej.

Limanowski zespół, mimo braków kadrowych ma bilans 3-4, a trzy z czterech przegranych meczy było różnicą 10 punktów lub mniej, co śmiało pozwoli patrzeć w przyszłość klubu.

Następny mecz limanowianie zagrają z Regisem Wieliczka na hali na ul. Jordana w Limanowej 16 grudnia (czwartek!) o 19:30.