Wtorek, 07 maja Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August

Medalowy występ weteranów

Opublikowano 05.07.2012 07:41:00 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:47
0 1660

W Białymstoku rozegrane zostały mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Dwa złote medale zdobył Zygmunt Łyżnicki, dwa srebrne Jerzy Czyszczoń i dwa srebrne Czesław Lis.

Jedną z gwiazd zawodów był Zygmunt Łyżnicki reprezentujący MOK Mszana Dolna. Zdobył złoty medal na dystansie 2 km z przeszkodami i na 5 km. Na pierwszym dystansie zawodnik z Mszany Dolnej ustanowił rekord Polski w kategorii wiekowej 60-65 lat. Również na 5 km ustanowił rekord naszego kraju. Natomiast  inny zawodnik MOK Mszana Dolna Jerzy Czyszczoń wywalczył dwa srebrne medale: na 1500 m i 800m.

W mistrzostwach startował również Czesław Lis z Limanowej. W pchnięciu kulą (kategoria M55) zajmował następujące miejsca: drugie (1,5 kg), czwarte (6 kg). Natomiast w rzucie młotem zdobył srebrny medal.