Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Medalowy sukces Wioletty Orczykowskiej

Opublikowano 13.03.2013 12:56:39 Zaktualizowano 04.09.2018 14:16:47 jaca
2 1902

Pływanie. Sukcesem skończył się start Wioletty Orczykowskiej (Limanowa Swim) w Mistrzostwach Polski 16-latków. Zdolna zawodniczka zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Mistrzostwa Polski 16-latków zakończyły się w minioną niedzielę w Gliwicach. Klub Sportowy Limanowa-Swim był reprezentowany przez Wiolettę Orczykowską, która wystartowała w czterech konkurencjach 50m, 100m, 200m i 400m stylem dowolnym. Podczas czterech startów Wioletta zdobyła trzy medale i jedno czwarte miejsce.

Dwa srebrne medale zawodniczka K.S. Limanowa-Swim wywalczyła na dystansie 200m i 400m stylem dowolnym. Do tego podczas startu na 400m został ustanowiony przez Wiolettę nowy rekord życiowy. Na dystansie 100m stylem dowolnym zdobyła brązowy medal poprawiając dotychczasowy rekord życiowy. Najniżej sklasyfikowana została na najkrótszym dystansie 50m stylem dowolnym, gdzie zajęła czwarte miejsce.