Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Medalowe starty limanowskich pływaków

Opublikowano 19.02.2011 18:51:32 Zaktualizowano 04.09.2018 14:23:01
5 4085

Trzy medale zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego 'Limanowa-swim' na zawodach Grand Prix Małopolski, które odbyły się w Nowym Sączu.

Złoty i dwa brązowe medale to dorobek zawodników limanowskiego klubu pływackiego na zawodach zorganizowanych przez Małopolski Związek Pływacki i Sądeckie Towarzystwo Pływackie w Nowym Sączu. W Grand Prix  Małopolski wzięło udział  25 klubów pływackich z całej Polski. Rywalizowało 170 zawodników. Startowali w 12 konkurencjach indywidualnych i 4 drużynowych. Limanowa „Swim” reprezentował Patryk Bochenek, Wioletta Orczykowska i Paulina Widomska. Wspomniana trójka ukończyła 14 rok życia i dzięki temu brała udział w  zawodach rywalizując w najmłodszej kategorii wiekowej. W klasyfikacji drużynowej Limanowa „Swim” zajęła trzecie miejsce za Unią Oświęcim i Jordanem Kraków.

W indywidualnej klasyfikacji Grand Prix Małopolski najlepszą zawodniczką w kategorii wiekowej 14 lat została Wioletta Orczykowska, uzyskała wynik punktowy z dwóch startów 1072 pkt. Wioletta Orczykowska znakomicie spisała się w starcie na 100 m stylem dowolnym, w którym uzyskała rekord życiowy 1`03``50. Wynik ten jest dobrym prognostykiem przed startem na Mistrzostwach Polski, które w marcu odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim. Kolejnym dystansem na którym Wioletta mogła zaprezentować swoją formę był start na 400 m stylem dowolnym. Na tym dystansie uzyskała wynik 4`57``08, który jest również jej nowym rekordem życiowym.

W zawodach GPM w Nowym Sączu udało się stanąć na starcie Paulinie Widomskiej. W ostatnim tygodniu zawodniczka nie trenowała z powodu choroby. Pomimo osłabionego organizmu zdobyła brązowy medal uzyskując jednocześnie rekord życiowy na dystansie 100m stylem grzbietowym (wynik 1`15`81).

Patryk Bochenek wystartował w dwóch konkurencjach, 100m stylem grzbietowym i 100m stylem dowolnym. Wyniki jakie uzyskał na tych dystansach okazały się jego najlepszymi wynikam w historii. Na 100m stylem grzbietowym uzyskał 1`19`91 i poprawił rekord życiowy o cztery i pól sekundy. Dystans 100m stylem dowolnym pokonał w ciągu 1`08``70 (jego dotychczasowy rekord wynosił 1`08``92).

Zawodnicy Limanowa „Swim” w przyszłym tygodniu wystartują w Grand Prix Polski, które odbędą się Ciechanowie.