Niedziela, 12 maja Achilles, Joanna, Dominik, Pankracy

Mecz na szczycie

Opublikowano 29.11.2011 19:19:10 Zaktualizowano 04.09.2018 14:20:41 Slawek964
2 6466

IV Liga Małopolska Kobiet. Po 6-ciu kolejkach Płomień niepokonany! Wynik: PŁOMIEŃ Limanowa - SKAWA Wadowice 3:1 (15-25; 25-23; 25-20; 25-19).

Siatkarki obu drużyn doskonale zdawały sobie sprawę z tego jak ważne jest zwycięstwo w tym meczu, które nie tylko dawało 3 punkty, ale również wskazywało kto będzie aktualnym liderem tegorocznej IV ligi.

Od samego początku siatkarki były bardzo skoncentrowane, każda z nich miała założony cel i konsekwentnie dążyła do wypracowania go w 100%

W pierwszym secie na boisku w każdym elemencie brylowały dziewczyny z Wadowic uzyskując nawet 5 punktową przewagę przez dłuższy czas. Płomień na własnym boisku nie mógł się odnaleźć. Wyprowadzane ataki były podbijane w niesamowity sposób przez siatkarki Skawy, co dodatkowo deprymowało drużynę gospodarzy. Do niekończonych ataków UKS Płomień dodawał błędy w zagrywce, co miało odzwierciedlenie w przewadze gości. W drugiej części seta wydawać by się mogło, że siatkarki Płomienia odzyskują swój rytm gry i zaczęły odrabiać straty przede wszystkim spokojną zagrywką i skutecznym atakiem, ale tylko na chwilę. Wszystkie punkty zdobyte, odrobione do drużyny przeciwnej zostały roztrwonione przez błędy własne i dekoncentrację na boisku. Dodatkowo nieskuteczne bloki jak i częste błędy pod siatką musiały skończyć się fatalnie i to Skawa Wadowice wygrała pierwszego seta bardzo wysoko bo do 15.

Oglądając pierwszego seta nikt nie spodziewał się takiej walki ze strony Płomienia jak i takiego rozluźnienia w kluczowych momentach po stronie Wadowic w drugim secie. Siatkarki miejscowego UKS od samego początku wzięły się do roboty poprawiając się niemal 100 procent w każdym elemencie, dzięki czemu nie miały strat punktowych do przeciwniczek. Skuteczna zagrywka i „cierpliwa gra” blokiem okazały się złotym środkiem na wygranie seta. W końcówce tym razem doganiać nas musiały zawodniczki z Wadowic i to one grały pod presją wyniku jak i rozzłoszczonego już trenera. Przy stanie 23:23 to drużyna Płomienia zachowała do końca zimną krew zdobywając punkty bezpośrednio z zagrywki jak i z błędu przeciwniczek. Po jakże pasjonującej grze obu drużyn i metamorfozie gry Płomienia na tablicy pojawił się wynik 1:1 w setach.

Trzecia odsłona spotkania pokazała jak UKS Płomień potrafi walczyć oraz jak szybko wyciąga wnioski z popełnianych błędów. W tym secie tylko momentami dobra gra Skawy Wadowice była przeplatana wysoką formą siatkarek z Limanowej. Różnorodność rozegrania w drużynie Płomienia pozwalała na grę nie tylko skrzydłami ale również wiele punktów zostało zdobytych po skutecznych atakach ze środka jak i z drugiej linii. Komfort również psychiczny umożliwił miejscowym siatkarkom na odblokowanie się w polu zagrywki i zaczęły one ryzykować jak się później okazało przyniosło to zamierzony skutek bo wygrały one tego seta do 20.

W czwartym secie można było zauważyć kompletny brak pomysłu na grę w drużynie z Wadowic. Wiele piłek przechodzących, oddawanych za darmo znalazło odzwierciedlenie w przewadze punktowej UKS-u. W tej odsłonie bardzo dobre zmiany dały zawodniczki rezerwowe zdobywając punkty bezpośrednio z zagrywki jak i skutecznie blokując oraz mądrze atakując. Nie mógł się inaczej zakończyć ten set jak wygraną Płomienia (25:19).

Podsumowując sobotnie spotkanie widać jak mocną drużyną jest UKS Płomień nie tylko pod względem siatkarskim, ale również potrafią stworzyć taką atmosferę oraz pokazać charakter w tych momentach kiedy tego od nich oczekuje trener oraz cały Dream Team UKS-u.